معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

فرمانداران توفیقات اقتصادی آذربایجان غربی را برای مردم تشریح کنند/ صادرات بیش از ۳ میلیارد دلاری محصولات استان در سال گذشته

فرمانداران توفیقات اقتصادی آذربایجان غربی را برای مردم تشریح کنند/ صادرات بیش از ۳ میلیارد دلاری محصولات استان در سال گذشته
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به موفقیت های اقتصادی استان در سال گذشته، از فرمانداران خواست این اقدامات و توفیقات را بیشتر برای مردم تشریح کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی صبح امروز یکشنبه در نشست فرمانداران استان با ارائه گزارشی از برخی شاخص های اقتصادی استان و توفیقات به دست آمده در حوزه اقتصادی دراستان، با اشاره به آمار وزارت اقتصاد و دارایی درتحقق وصول مالیات در استان، گفت: خوشبختانه در سال گذشته ۱۳۸ درصد تحقق وصول مالیاتی در استان داشتیم.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش حجم تسهیلات بانک های استان با ۳۲ درصد رشد ، همچنین حجم سپرده های بانک های آذربایجان غربی با ۳۵.۶ درصد رشد نشان از اعتماد مردم به سیستم بانکی است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به روند رو به رشد صادرات آذربایجان‌غربی در سال گذشته نیز گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا و بروز برخی از مشکلات در روند صادرات از گمرکات استان ، میزان صادرات استان در ۱۱ ماهه سال گذشته ۳ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال ۹۸ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

صادقی در ادامه از جذب ۸۷ درصد از اسناد خزانه برای اجرای پروژه های مختلف در استان خبر داد و گفت: در چهار سال گذشته ۲۲ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه در استان جذب شده است.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی از مشکلات در روند توزیع مرغ در استان نیز گفت: میزان تولید گوشت مرغ در استان بیشتر از نیاز و مصرف آن در استان است که متاسفانه به دلایل مختلف از جمله خروج مرغ از استان و دلالی ، مرغ تولید شده به دست مصرف کننده اصلی نمی رسد که امیدواریم با دستور مقالم عالی استان و رفع موانع و مشکلات به زودی شاهد آرامش در بازار مرغ در استان باشیم.