معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: کانون‌های پرورشی فکری محلی برای تربیت آیندگان است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی: کانون‌های پرورشی فکری محلی برای تربیت آیندگان است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان محل مناسبی برای تعلیم و تربیت آیندگان است تا کودکانی که در آینده مسوولیت اداره کشور را برعهده خواهند گرفت از تجارب لازم از هم اکنون برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی بیان کرد: انسان موجودی اجتماعی است و بدون حضور در اجتماع نمی تواند به زندگی ادامه دهد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محل مناسبی برای تربیت اجتماعی بخش مهمی از جامعه (کودکان و نوجوانان) است.

وی ادامه داد: کانون کودکان را برای حضوری فعال و ارزشمند در جامعه های بزرگتر آماده می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید به اینکه برنامه‌های کانون باید تاثیر گذار باشند، بیان کرد: بی تردید کانون مشکلاتی دارد که باید در کنار برطرف کردن این مشکلات برای اجرای طرح های فرهنگی جدی تر به هدف  و رسالت اصلی خود که همان پرورش نسل آینده کشور و جلوگیری از بروز برخی آسیب های اجتماعی است، بپردازد.

مصطفوی با تاکید بر اینکه باید علم و دانش جدید را به کودکان یاد دهیم، اظهار داشت: آینده را کودکان می‌سازند اگر به درستی تربیت نشوند نه تنها خانواده ها بلکه یک کشور به مشکل برخواهد خورد.

وی ادامه داد: فرهنگ و توسعه فرهنگی اهرم اصلی توسعه است که باید به این حوزه بیشتر توجه شود.