استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری شهرستان ارومیه:

استقبال پرشور مردم استان از رئیس جمهور بازتاب ملی و بین المللی داشت/ مدیران و فرمانداران، خوش رفتاری با مردم، مبارزه با فساد و حفاظت از حقوق بیت المال را جزو اولویت های کاری خود قرار دهند

استقبال پرشور مردم استان از رئیس جمهور بازتاب ملی و بین المللی داشت/ مدیران و فرمانداران، خوش رفتاری با مردم، مبارزه با فساد و حفاظت از حقوق بیت المال را جزو اولویت های کاری خود قرار دهند
استاندار آذربایجان غربی گفت: استقبال مردم استان از رئیس جمهور،  استقبال از یک شخص و یا جناح نبود، بلکه این استقبال به معنای حمایت از نظام جمهوری اسلامی بود و بازتاب ملی وبین المللی داشت.

استاندار آذربایجان غربی گفت: استقبال پرشور مردم استان آذربایجان غربی از رئیس جمهور بازتاب ملی و بین المللی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای اداری شهرستان ارومیه که صبح امروز با دستور کار تکریم و معارفه فرمانداران پیشین و جدید ارومیه در محل استانداری برگزار شد، از استقبال پرشور مردم استان از رئیس جمهور و هیات دولت قدردانی کرد و گفت: در این شرایط حساس که بدخواهان نظام بدنبال کمرنگ کردن حضور مردم استان در استقبال از رئیس جمهور و اعضای دولت بودند، مردم آذربایجان غربی بار دیگر با حضور پرشور خود در صحنه، بصیرت و موقعیت شناسی خود را اثبات کردند.

وی افزود: مساله استقبال مردم استان از رئیس جمهور،  بحث استقبال از یک شخص و یا جناح نبود، بلکه این استقبال به معنای حمایت از نظام جمهوری اسلامی بود و بازتاب ملی وبین المللی داشت.

شهریاری اضافه کرد: در جلسه ای هم که ریاست محترم جمهور در محضر مقام معظم رهبری، گزارشی از سفر به آذربایجان غربی و استقبال پرشور مردم را ارائه نمودند، رهبر معظم انقلاب نیز رضایت خود را اعلام نموده بودند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از هماهنگی و تلاش های تمامی دستگاه ها، نهادها و مدیران استان در جریان سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به استان تقدیر و تشکر نمود.

مقام عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه پراهمیت فرمانداران در مدیریت امور کشور اشاره کرد و گفت: فرمانداران بعنوان نمایندگان عالی دولت، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی کشور در شهرستان ها را بر عهده دارند.

شهریاری، مسئولیت برقراری و حفظ نظم و امنیت شهرستان، هدایت و تشکیل مرتب جلسات شورای تامین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات آن، نظارت و بازرسی از کلیه ارگان های دولتی اعم از ادارات و موسسات و شرکت های دولتی، هماهنگ سازی ارگان های اداری و اجرایی شهرستان، ارزشیابی عملکرد مدیران بر اساس مصوبات و دستورالعمل های مراجع ذی صلاح، نظارت و مراقبت در اجرای برنامه های عمرانی و برگزاری انتخابات را از دیگر وظایف مهم فرمانداران در شهرستان ها عنوان کرد و از فرمانداران استان خواست در اجرای این وظایف اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در ادامه نقش مهم فرماندار در برگزاری انتخابات را مورد تشریح قرار داد و افزود: آنچه که برای فرماندار در برگزاری انتخابات باید یک اصل اولویت دار باشد، صیانت از حقوق و آراء مردم و جلب اعتماد عمومی است؛ از فرمانداران استان انتظار می رود این امر مهم را همواره مدنظر داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین داشتن برخی خصوصیات اخلاقی را از ویژگی های یک فرماندار عنوان کرد و گفت: برخورد خوب با مردم و مراجعین، اجتناب از تکبرورزی، دوری از کاهلی و تنبلی، انتقاد پذیر بودن، اهمیت دادن به اصل مشورت با دیگران و اهتمام ویژه در حفاظت و حراست از حقوق بیت المال از جمله ویژگی های مثبت یک فرماندار است که سعی کرده ایم در انتخاب مدیران و فرمانداران این ویژگی ها را مدنظر داشته باشیم.

شهریاری تصریح کرد: هر کس که در نظام جمهوری اسلامی در شرایط فعلی مدیر می شود، باید یک مدیر جهادی باشد و جهادی عمل کند، چرا که شرایط فعلی کشورمان شرایط خاصی است و دشمن به طرق مختلف بدنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است.

وی همچنین اظهار کرد: یک مدیر به هیچ وجه نباید کاری انجام دهد که بدبینی و نارضایتی مردم را بدنبال داشته باشد بلکه مدیران با اعمال و رفتار صحیح خود، باید الگویی برای مجموعه خود باشند.

استاندار آذربایجان غربی، مبارزه با فساد اداری و حل مشکلات مردم را از دیگر موارد مهمی عنوان کرد که مدیران و فرمانداران استان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

شهریاری در ادامه ضمن قدردانی از خدمات و زحمات آقای "عباس حسنخانی" در طول دوران تصدی مسئولیت فرمانداری ارومیه، برای آقای"علیرضا ملامحمدی زاده" فرماندار جدید ارومیه، آرزوی توفیق نمود.

استاندار آذربایجان غربی، همچنین برای خانم "شهین محمدی نژاد" بخشدار بخش نازلو و خانم "زهرا روحی" معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ارومیه در مسئولیت های جدیدشان آرزوی توفیق نمود.