در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری عنوان شد؛

استاندار آذربایجان غربی: دستگاه هایی اجرایی از موازی کاری در استعلام های سرمایه گذاری پرهیز کنند/ سهم یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی استان از تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا/ بانک ها نسبت به رف

استاندار آذربایجان غربی: دستگاه هایی اجرایی از موازی کاری در استعلام های سرمایه گذاری پرهیز کنند/ سهم یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی استان از تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا/ بانک ها نسبت به رف
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذاری، از موازی کاری و زمانبر بودن فرایند استعلامات سرمایه گذاری در استان انتقاد کرد و گفت: در شرایط سخت اقتصادی امروز کشور، جذب سرمایه گذار یکی از راهکارهای تولید شغل و امید آفرینی است. موازی کاری و زمانبر نمودن فرایند سرمایه گذاری توسط دستگاه های اجرائی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛، محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه پانزدهم تیرماه در نخستین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه ۴۷ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی و صنفی مشمول دریافت تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا می شوند افزود: سهم تسهیلات ابلاغی استان یکهزار و ۲۰۳ میلیارد تومان است که توسط ۱۷ بانک پرداخت می شود.

وی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی نحوه دریافت این تسهیلات برای صنوف و واحدهای صنعتی تصریح کرد: این تسهیلات می تواند تا حدودی از حجم خسارتهای اقتصادی ناشی از کرونا بکاهد. با تامین کامل این تسهیلات از ۱۰۰ هزار شغل صیانت می شود و اگر این اعتبارات به درستی جذب نشود این رقم به تعداد بیکاران استان افزوده می شود.

استاندار آذربایجان غربی استفاده بهینه از سهمیه های کارورزی، تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و مشاغل خانگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دستگاه های اجرائی و بانک ها نهایت همکاری و اهتمام را برای جذب بموقع این تسهیلات داشته باشند. 

شهریاری افزود: سیستم بانکی باید نقش و کارکرد  خود را در رفع محرومیت و کمک به توسعه استان ایفا نماید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی صنوف خُرد حائز دریافت تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا نشده اند افزود: این صنوف نیز به زودی از تسهیلات لازم برخوردار می شوند و برای تسهیل در فرایند دریافت نیز از طریق نهاد ریاست جمهوری پیگیر مسئله خواهیم بود.

حضرتی پر رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت آذربایجان غربی نیز در این جلسه گزارشی از ارزیابی های صورت گرفته در خصوص تاثیرات کرونا بر کسب و کارها ارائه نمود.

در این مراسم از کارگران نمونه ملی و استانی نیز قدردانی شد.