مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی:

طبق آسیب شناسی های انجام شده درخصوص دلایل و عوامل اعتیاد بانوان، در استان در سطح بحرانی نیستیم

طبق آسیب شناسی های انجام شده درخصوص دلایل و عوامل اعتیاد بانوان، در استان در سطح بحرانی نیستیم
علیلو:با توجه به حساسیت موضوع ابتلا به مواد مخدر در حوزه زنان به ویژه تاثیر آن بر خانواده و جامعه و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری بر انجام کار ویژه و جهادی در این زمینه، نیازمند برنامه ریزی منسجم و مدون به دور از موازی کاری هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی،پریسا علیلو مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن بیان تخصیص اعتبار به کمیته بانوان، اذعان داشت: با توجه به حساسیت موضوع ابتلا به مواد مخدر در حوزه زنان به ویژه تاثیر آن بر خانواده و جامعه و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری بر انجام کار ویژه و جهادی در این زمینه، نیازمند برنامه ریزی منسجم و مدون به دور از موازی کاری هستیم.
وی شکاف بین نسلی، وجود اختلافات خانوادگی و آسیب های مختلف را زمینه ساز و از عوامل ابتلا به مواد مخدر قلمداد نمود و افزود:حساسیت قضیه باید به شکل صحیح نمایش داده شود. تحکیم و تعالی بنیان خانواده و نقش آفرینی زنان مورد هدف قرار داده شده و  بحث مبارزه با مواد مخدر تبدیل به رویکرد اجتماعی گردد.  
علیلو تصریح کرد: طبق آسیب شناسی های انجام شده درخصوص دلایل و عوامل اعتیاد بانوان، در استان در سطح بحرانی نیستیم ولی با توجه به ترانزیتی بودن استان و وجود مرزهای مشترک، نیازمند دقت نظر و لزوم داشتن برنامه در حوزه پیشگیری هستیم.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری افزود:نگرش تک وجهی به حوزه بانوان کار را مشکل می کند. لذا با توجه ویژه و لحاظ وجه های مختلف از نقش و کارکرد بانوان در خانواده.و جامعه، می‌توان با امید و دلگرمی شاهد کاهش و کنترل آسیب ها توسط بانوان به عنوان قشر موثر، باشیم.
علیلو در پایان جلسه، خواهان افزایش تعامل و همکاری دستگاهها در زمینه فرهنگسازی و دوری از فعالیت جزیره ای در راستای کاهش اتلاف منابع و همچنین استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و تشکلها شد.
علیلو از برگزاری همایش یاریگران زندگی در حوزه زنان در بهمن ماه سال جاری خبر داد.