معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی: جمهوری اسلامی ایران پیشگام مبارزه با مواد مخدر در دنیا است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی: جمهوری اسلامی ایران پیشگام مبارزه با مواد مخدر در دنیا است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید به اینکه معضل اعتیاد یک آسیب همگانی و جهانی است، تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی اقدامات اساسی برای مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته و جمهوری اسلامی ایران پیشگام مبارزه با مواد مخدر در دنیا است.

مصطفوی در همایش بزرگ سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر که در سالن اداره برق برگزار شد بابیان اینکه از دهه ۷۰ تاکنون مبارزه با گسترش مواد مخدر، پیشگیری و درمان در اولویت برنامه‌های نیروی انتظامی کشور است، خاطرنشان کرد: متأسفانه هم مرزی کشور با افغانستان که تولید کننده اصلی تریاک جهان است، همچنین وجود گروهک‌های و اشرار مسلح در نوار مرزی ترکیه، حاشیه نشینی در داخل کشور و بیکاری مانع از این شده که اقدامات پیشگیرانه به چشم بیاید.

وی گفت: نیروهای امنیتی و انتظامی استان در راه حفظ و صیانت از کشور و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر از هیچ اقدامی کوتاهی نکرده اند.

وی ادامه داد: براساس آمار ۷۶ درصد از کشفیات مواد مخدر دنیا مربوط به ایران است ولی متأسفانه نهادهای بین المللی با وجود شعار مبارزه با مواد مخدر تاکنون نه تنها از ایران حمایت نکرده اند بلکه با تحریم های بی رحمانه جلوی مبارزات ایران را نیز گرفته اند.

مصطفوی ادامه داد: حمایت از سازمان‌های مردم نهاد، آموزش در مدارس و کارهای فرهنگی می‌تواند از گسترش اعتیاد در جامعه جلوگیری کند.