صادقی: ذخایر کالاهای اساسی استان مطلوب است / مرغ بیشتر از نیاز استان در بازار توزیع می شود / با پرداخت مستقیم یارانه به مردم، حمایت های دولت به صورت عادلانه در بین مردم توزیع می شود

صادقی: ذخایر کالاهای اساسی استان مطلوب است / مرغ بیشتر از نیاز استان در بازار توزیع می شود / با پرداخت مستقیم یارانه به مردم، حمایت های دولت به صورت عادلانه در بین مردم توزیع می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از وضعیت مطلوب ذخایر کالاهای اساسی در استان خبر داد و گفت: هیچ یک از کالاهای اساسی از جمله چهار قلم کالایی که در طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها اصلاح قیمت داشته‌اند مشکلی در استان وجود ندارد.

نادر صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در استان را مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: در هیچ یک از کالاهای اساسی از جمله چهار قلم کالایی که در طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها اصلاح قیمت داشته‌اند، مشکلی در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی قطب تولید مرغ است تصریح کرد: مصرف روزانه مرغ در استان 240 تن بوده، در حالی که تولید مرغ در استان بیش از 300 تن در روز است و از بابت تولید و توزیع این محصول هیچ مشکلی وجود ندارد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: در استان روزانه 18 تن تخم مرغ تولید شده و مازاد نیاز از شهرستان‌های دیگر وارد می‌شود و هم اکنون هیچ کمبودی از این محصول وجود ندارد.

صادقی با اعلام اینکه ماکارونی و روغن نیز به وفور در انبارهای استان وجود دارد اظهار کرد: امروز برای چند ساعت وقفه‌ای در برخی فروشگاه‌ها به دلیل افزایش غیرعادی تقاضا ایجاد شده بود که به سرعت با افزایش سرعت توزیع این مشکل نیز رفع شد و در روزهای آینده نیز با توجه به موجودی کافی انبارها مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی ضمن تقدیر از همراهی بسیار خوب مردم در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: تمام اقتصاد دانان مجرب در کشور در اهمیت اجرای این طرح اتفاق نظر دارند و این طرح را برای رسیدن به عدالت در جامعه ضروری می‌دانند.

صادقی تاکید کرد: با اجرای این طرح یارانه ها به صورت عادلانه به دست مصرف کننده حقیقی یعنی مردم می رسد و فساد و رانت کاهش می یابد.