تجلیل از دبیران حوزه عفاف و حجاب در اولین جلسه عمومی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، مصطفوی در اولین جلسه عمومی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که امروز در استانداری برگزار شد، به منشور حقوق شهروندی که در سال 95 توسط ریاست محترم جمهور رونمایی شد، اشاره کرد و گفت: منشور حقوق شهروندی در 120 ماده و برگرفته از قانون اساسی و اسناد بالادستی، برای پیشبرد سیاست ها و برنامه های دولت برای حقوق شهروندی تهیه و تدوین شده است.
معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمیتواند خود مجری این منشورباشد، اظهار داشت: زمینه اجرا و تحقق این منشور که منبعث از قانون اساسی و اسناد بالادست و سند چشم انداز است باید توسط همه قوا و مسئولین فراهم شود.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف از ارزشهای نهادینه شده و هنجارهای جامعه ما است که رابطه مستقیمی با آسیب های اجتماعی دارد، افزود: این امر جزء فرهنگ ماست و وظیفه دینی و شرعی ما ایجاب می کند به آن عمل کرده و پایبند آن باشیم .
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در این مراسم گفت: اولین حق ارباب رجوع و مراجعین به ادارات تکریم، احترام و گوش کردن به درخواست و سخنان و در حد توان راهنمایی و پیگیری امور است.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سیستم دولتی همه کارگزاران و کارمندان باید در وهله اول خود عامل و پایبند به قوانین و مقررات و احکام و شرع باشند ، همچنین مدیران باید بیش از پیش احکام و فرایض دینی را در مجموعه تحت مدیریتی خود جاری و ساری نمایند.     
طباطبایی سرپرست اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه از تغییر چک لیست های حقوق شهروندی در سال جاری خبر داد و گفت : در خصوص حقوق شهروندی از 15 تیر ماه به مدت یک ماه بازرسی هایی در ادارات سراسر استان انجام خواهد شد و انتظار می رود دستگاهها همکاری لازم را با بازرسان داشته باشند.
در پایان این مراسم از دبیران برتر و شایسته حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در ادارات تجلیل شد.