معاون استاندار:

70 حزب سیاسی در آذربایجان غربی ثبت شده است/احزاب متضمن حضور پرشور مردم در صحنه‌های مختلف هستند

70 حزب سیاسی در آذربایجان غربی ثبت شده است/احزاب متضمن حضور پرشور مردم در صحنه‌های مختلف هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به 67 حزب سیاسی شهرستانی و 3 حزب استانی، گفت: احزاب می‌توانند با برگزاری برنامه‌های مختلف زمینه‌ساز برگزاری انتخاباتی پر شور در سال 1400 باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی امروز بیست و دوم دی ماه در بازدید از خانه احزاب نمایندگی استان در محل فرهنگسرای  جوان ارومیه، با اشاره به ثبت 70 مورد حزب سیاسی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: از این تعداد 3 مورد احزاب استانی و مابقی شهرستانی هستند. همچنین 25 حزب در حالت رکود قرار دارند که با درخواست مجوز می‌توانند فعالیت خود را از سر گیرند.

معاون استاندار با اشاره به ثبت و فعالیت ۳۵ حزب سیاسی در طول هفت سال گذشته در آذربایجان غربی، ابراز داشت: بیش از ۵۴ درصد این تعداد، در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید ثبت شده که نشان‌دهنده توجه دولت به توسعه سیاسی در کشور و استان است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی احزاب در ایجاد شور و شوق انتخاباتی و به صحنه کشیدن مردم، خاطر نشان کرد: احزاب باید فعالیت‌هایی نظیر برگزاری مناظرات، کنفرانس‌ها و میزگردها را مدنظر قرار دهند تا متخصصان و عموم مردم را به صحنه کشیده و مسائل را مورد بررسی قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: تجهیزات مناسبی برای شروع کار در اختیار خانه احزاب استان قرار گرفته است. همچنین اعطای امکانات و تسهیلات بیشتر نیازمند فعالیت بیش‌از پیش حزب‌هاست.

وی در ادامه با اشاره به اجرای کامل انتخابات مختلف در دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی، بیان کرد: این انتخابات با همراهی همه بخش‌ها با امنیت کامل برگزار شد و هیچ مشکلی در دوره‌های مختلف انتخاباتی در استان نداشتیم.