معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی :معلمان پیشگامان مشارکت های اجتماعی هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی :معلمان پیشگامان مشارکت های اجتماعی هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: معلمان در تقویت اعتماد ملی و مشارکت اجتماعی در جامعه نقش بی بدیلی ایفا می کنند و پیشگام هستند.

علی مصطفوی در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم در ارومیه با بیان اینکه توسعه فرهنگی جامعه در گرو تلاش معلمان است، اضافه کرد: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، مسئولیت سنگینی بر دوش جوانان نهاده است.

وی با بیان اینکه توجه به سرمایه اجتماعی مانند سرمایه فیزیکی ضروری است، اظهار داشت: مولفه های سرمایه اجتماعی شامل اعتماد عمومی، وفاق اجتماعی و مشارکت اجتماعی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در آیین گفت: همه نهادها باید بتوانند مسیر را به گونه ای هموار کنند که جوانان در یک محیط سالم و مورد پسند جامعه اسلامی با ریشه های دینی و اعتقادی تربیت شوند.

ابراهیم محمدی افزود: سرمنشا 6 ساحت تربیتی در سند تحول برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب و مبتنی بر تحول در نظام آموزشی کشور در همه ابعاد اعم از رویه ها، ابعاد و نوع یادگیری است.

وی اظهار داشت: رویکرد این 6 ساحت اعطای یک زندگی توام با آرامش و آسایش و حیات طیبه به فرد است؛ به گونه ای که وقتی این حیات در نقطه ای ساری و جاری شود زندگی افراد توام با شجاعت، آرامش، آسایش و با علاقه، عدالتخواهی، صداقت و رفتارهای دینی و اخلاقی عجین می شود.

وی افزود: اگر این نهاد به عنوان تنها نهاد متولی تعلیم تربیت رسمی و عمومی کشور بتواند این 6 ساحت تربیتی را در محیط های آموزشی و یاددهی و یادگیری ارائه دهد و آن را به نحو مطلوب عملیاتی کند، تربیتی سالم اتفاق می افتد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: اگر باور قلبی به عمل به این مطالب وجود داشته باشد می توان به یک جامعه مفرح، شاد، توام با نشاط معنوی و دینی دست یافت.