معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

27 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی اختصاص یافت

27 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی اختصاص یافت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بیش از 27 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسعه ای در سفر اخیر رییس جمهور به این استان اختصاص یافته که عملیاتی شدن سریع آن، در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی عصر دوشنبه در گفت وگوی تلویزیونی اظهار کرد: این تسهیلات در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری، پارک‌های علم و فناوری و تقویت مشاغل خانگی تصویب شده است.

وی اضافه کرد: در این سفر، 14 هزار و 736 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای 937 طرح در حوزه صنعت در آذربایجان غربی به تصویب رسید که امیدواریم موجب رونق قابل توجه این بخش شود.

صادقی افزود: همچنین هفت هزار و 37 میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی آذربایجان غربی در نظرگرفته شده که با این تسهیلات، هزار و 586 طرح به اجرا درمی آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تصویب اجرای 503 طرح در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان طی این سفر ادامه داد: برای این بخش هم 675 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که 117 میلیارد تومان آن مربوط به تامین سرمایه در گردش است.

صادقی گفت: اختصاص 250 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های فناور و زیرساخت های علم و فناوری به حوزه پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از دیگر برکات سفر رییس جمهور است.

وی، تقویت مشاغل خانگی را یکی از بخش‌های مدنظر استان برای اعطای تسهیلات توسعه ای در سفر اخیر رییس جمهور و هیات دولت عنوان کرد و افزود: برای این بخش سه هزار و هفت طرح پیش بینی شده و برای رونق آن، 815 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

صادقی تاکید کرد: البته علاوه بر آن، برخی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام با پیشرفت بسیار بالا، مشمول دریافت تسهیلات شدند که در این بخش هم یک هزار و 100 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان یادآور شد: پروژه‌های بیمارستانی، جاده کنارگذر در شهرهای مختلف و احداث راه از جمله طرح‌هایی است که در این بخش مورد توجه هیات دولت قرار گرفت.