دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با استاندار آذربایجان غربی

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با استاندار آذربایجان غربی
محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه صبح امروز با محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمدمهدی شهریاری با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان آذربایجان غربی و هم مرز بودن با سه کشور بویژه ترکیه گفت: تنها مرز زمینی جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و اتحادیه اروپا در آذربایجان غربی است و این مسئله اهمیت این استان را در گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با ترکیه و اروپا را دوچندان می کند.

 وی با تاکید بر ظرفیت های استان در حوزه های مختلف بویژه پزشکی ، حمل و نقل و کشاورزی  گفت:  زمینه توسعه همکاری استان آذربایجان غربی با استانهای مختلف ترکیه و بویژه استانهای مرزی وجود دارد و ما از توسعه این همکاری ها استقبال می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه صادرات کنسانتره را یکی از مهمترین محصولات صادراتی استان عنوان کرد و گفت: از 60 هزار تن کنسانتره تولیدی استان 50 هزار تن به کشور های مختلف دنیا صادر می شود .

وی همچنین از تولید یک میلیون و 400 هزار تن سیب در استان خبر داد و گفت: بخش قابل توجه سیب استان صادر می شود و در زمینه صادرات سیب استان با کشور هندوستان رایزنی هایی مختلف صورت گرفته و صادر کنندگان سیب استان به تجار هندوستان معرفی شده اند.

محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز ، دیدار با مسئولان ارشد استان و بازدید از مرزهای مشترک ایران و ترکیه و نشست با فعالین اقتصادی استان را از جمله اهداف سفر خود به استان آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: اراده مسئولان عالی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه افزایش ارتباطات همه جانبه و توسعه روابط بین استانهای مرزی است و استان آذربایجان غربی می تواند در توسعه این ارتباطات نقش موثری ایفا کند.