معاون استاندار آذربایجان غربی:

برآورد خسارت بیمه برای واحدهای آسیب دیده از زلزله قطور باید متناسب با واقعیت ها باشد/ بازسازی واحدهای خسارت دیده آغاز شده است

برآورد خسارت بیمه برای واحدهای آسیب دیده از زلزله قطور باید متناسب با واقعیت ها باشد/ بازسازی واحدهای خسارت دیده آغاز شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه اجرای دقیق تفاهم نامه منعقد شده با بیمه دانا در خصوص بیمه اماکن روستایی در نوار ۲۰ کیلومتر مرزی مورد پیگیری مدیریت استان است گفت: اقدامات کارشناسی بیمه دانا در قطور قابل قدردانی است اما انتظار می رود با اجرای دقیق مفاد تفاهم نامه خسارت واحدهای آسیب دیده منطبق بر واقعیت ها و به درستی پرداخت گردد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی امروز سه شنبه در نشست هماهنگی پرداخت خسارت بیمه به واحدهای مسکونی آسیب دیده در زلزله قطور با اشاره به اینکه تا به امروز ۵۰ میلیارد ریال از مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت برآورده شده، پرداخت شده است افزود: هفته آینده ۵۰ میلیارد ریال دیگر نیز به حساب مالکین واحدهای خسارت دیده پرداخت می شود.

وی گفت: ارزیابی درست از میزان خسارت های وارده به اماکن روستایی و اجرای دقیق تفاهمنامه منعقد شده با بیمه دانا مورد تاکید مدیریت استان است.

رحمانی با قدردانی از بیمه دانا در ارزیابی ۲۶ روستای خسارت دیده از طریق بسیج نیروهای کارشناسی تصریح کرد: خسارت های واریزی به حساب مالکین تا زمان شروع مراحل بازسازی قابل برداشت نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در واحدهای مسکونی که آوار برداری تمام شده، عملیات بازسازی شروع شده است.