با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی؛

فاز ۲ طراحی شهری اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه امروز در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران به تصویب رسید.

فاز ۲ طراحی شهری اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه امروز در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران به تصویب رسید.
فاز دوم چهارچوب طراحی شهری یکپارچه‌ اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه در جلسه شورای‌عالی معماری و شهرسازی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار آذربایجان غربی به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در جهت ارتقای سکونت و سرزندگی بافت مرکزی شهر ارومیه نقش بسزایی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: در فاز دوم این طرح، جزئیات کامل فضاهای سبز، پارک موزه‌ها، بخش‌هایی از  فضا که نیاز به نگهداری و مرمت دارند و قسمت‌هایی که با رویکرد جدید مسکونی طراحی شده‌اند، مشخص شده‌است.

وی اظهار داشت: به زودی با تعیین سازمان اجرایی، طرح با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی استان، مدیریت شهری و ارتش جمهوری اسلامی ایران وارد مرحله‌ عملیاتی می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: کلیات طرح یکپارچه‌ اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه در فاز نخست تدوین و به تصویب شورای‌عالی معماری و شهرسازی ایران رسیده‌است.

به گزارش ایرنا، این اراضی به عنوان یکی از قلمروهای عمومی شهری در پیوند با هویت فرهنگی و بافت تاریخی شهر ارومیه مطرح است و ساماندهی اراضی در چهارچوب ضوابط و مقررات، سطوح و تراکم مصوب شورای‌عالی معماری و شهرسازی انجام می‌شود.