معاون استاندار آذربایجان غربی:

عملیات تفکیک زباله از مبدا باید در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد

عملیات تفکیک زباله از مبدا باید در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه شهرداری‌ها طرح تفصیلی مدیریت پسماند را مورد توجه قرار دهند، گفت: شهرداری های استان باید هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی تفکیک زباله از مبدا را در دستور کار قرار دهند.

آیدین رحمانی روز سه شنبه در آیین افتتاح نخستین کارخانه بازیافت زباله در شهرستان بوکان افزود: تفکیک زباله از مبدا یکی از اموراتی است که شهرداری های سطح استان باید هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی کند چرا که عمده زباله‌های موجود بازیافت نشده و تنها در سایت دفن می‌شود.

وی افزود: امروز یکی از مهمترین مشکلات پسماند استان، در زمینه تفکیک از مبدا است و اگر این مساله از سوی شهرداری‌های استان اجرایی شود بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه برطرف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مساله فرهنگ سازی مناسب باید در زمینه پسماندهای شهری و روستایی استان صورت بگیرد، افزود: برای نخستین بار در استان آذربایجان غربی مکان مشترک دفن زباله برای 2 شهر مهاباد و میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی ایجاد شده است.

وی با تاکید بر تداوم ایجاد مراکز بازیافت زباله در دیگر شهرهای استان نیز ادامه داد: با بهره برداری از نخستین پروژه بازیافت زباله استان در بوکان امید می رود که همه شهرداری های استان به این امر مهم توجه داشته باشند./ایرنا