دو شهرستان سردشت و تکاب تحت پوشش طرح‌ محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار گرفتند

دو شهرستان سردشت و تکاب تحت پوشش طرح‌ محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار گرفتند
رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در چالدران طی سه سال گذشته گفت: 2 شهرستان دیگر استان آذربایجان غربی در منطقه جنوب (سردشت و تکاب) نیز تحت پوشش این طرح‌ها قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، پرویز فتاح امروز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: البته باید توجه داشت که تا اتمام کارهای نیمه تمام در چالدران، اجرای این طرح‌ها ادامه می‌یابد و کارهای محرومیت زدایی دیگری هم طبق مصوبات جدید، انجام می‌شود تا چهره محرومیت از این منطقه برطرف شود.

وی اضافه کرد: با پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی، در تکاب به عنوان منطقه هدف مطالعاتی را آغاز می‌کنیم و سردشت را هم به عنوان منطقه ویژه آبادانی و پیشرفت تعیین کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان محرومیت زدایی در همه بخش‌ها را مورد توجه قرار داده است، گفت: برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم مالی و غیرعمد آذربایجان غربی هم کمک می‌کنیم که البته لیست این افراد باید از سوی دادگستری ارائه و بنیاد بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورت تایید، اقدام لازم صورت‌ می‌گیرد.

فتاح با اشاره به تصمیمات گرفته شده در سفر به آذربایجان غربی اظهار کرد: خیّران کار خوبی برای مرکز دیالیز در ارومیه انجام داده‌اند که قرار است تا شهریور به اتمام برسد و 60 میلیارد تومان برای این منظور نیاز است که بنیاد 20 میلیارد تومان از این مبلغ را تقبل می‌کند.

رییس بنیاد مستضعفان ادامه داد: تامین لوله مجتمع آبرسانی در منطقه انزل و نازلو به ارزش 30 میلیارد تومان، تداوم توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان، اختصاص پنج میلیارد تومان کمک بلاعوض به کمیته امداد و بهزیستی، ساخت یک هزار و 400 واحد مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن طی 2 سال آینده و ساخت کلاس درس در مناطق محروم طبق سهمیه وزارت آموزش و پرورش و نظر مدیریت استان از جمله مصوبات این سفر برای محرومیت زدایی از مناطق مختلف آذربایجان غربی توسط بنیاد مستضعفان است.

فتاح از سرمایه گذاری 380 میلیارد تومان برای توسعه کارخانه پاکدیس ارومیه نیز خبر داد و گفت: با این سرمایه گذاری، ظرفیت این واحد تولیدی افزایش می‌یابد که به تولید و اشتغال در مرکز استان آذربایجان غربی، بسیار کمک خواهد کرد.