تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر مدیریت پساب واحدهای تولیدی و صنعتی

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر مدیریت پساب واحدهای تولیدی و صنعتی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت : واحدهای تولیدی مدیریت پساب و استاندارد تصفیه خانه خود را باید منطبق بر ظرفیت تولید خود انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضائیه در جلسه بررسی وضعیت مدیریت پساب واحدهای تولیدی شهرستان ارومیه که امروز با بررسی پساب کارخانجات تولیدی و صنعتی محور ارومیه _ مهاباد برگزار شد، گفت: پسابی که تولید می شود اگر استاندارد نباشد به هیچ وجه اجازه خروج از واحد تولیدی را ندارد.

وی گفت : برخی کارخانجات و واحدهای تولیدی اقدام به توسعه واحد تولیدی و صنعتی خود و یا افزایش ظرفیت کرده اند که ضروریست این واحدها استاندارد تصفیه خانه و مدیریت پساب خود را منطبق بر ظرفیت تولید روز خود انجام دهند.

رحمانی افزود: با کارخانجاتی که موارد بهداشتی را در خصوص پساب رعایت نمی کنند و مشکلاتی را در محیط زیست و اراضی کشاورزی منطقه ایجاد میکنند باید برخورد و هیچ گونه اغماضی در خصوص پساب نباید صورت گیرد چرا که این امر بصورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: باید مطالعه لازم انجام شود تا اگر پساب تولیدی تصفیه شده این واحدهای تولیدی قابلیت ورود به اراضی کشاورزی چه آب سطحی یا آب جذبی را دارد اجازه انتقال داده شود و در غیر اینصورت ممانعت لازم صورت گیرد تا کارخانجات و واحدهای تولیدی تصفیه خانه های خود را به اتمام برسانند.
همچنین مطالعه لازم برای لوله گذاری و انتقال این پساب در صورت نیاز با تامین اعتبار سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همکاری شرکت آب منطقه ای و محیط زیست و با مدیریت فرمانداری ارومیه انجام گیرد.

وی به شعار سال که جهش تولید است، اشاره نمود و اظهار داشت: رسالت و هدف دولت تحقق بخشیدن به این شعار است و بر خود وظیفه می دانیم از واحدهای تولیدی که در اشتغال منطقه موثر هستند و رونق اقتصادی در منطقه ایجاد نموده اند و پویایی در منطقه ایجاد نموده اند حمایت کنیم و از طرفی رسالت اصلی دولت رسیدگی و برنامه ریزی برای مطالبات به حق مردم است که باید در این زمینه نیز برنانه ریزی و اقدامات لازم صورت گیرد.