سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :
مدیران اجرایی بدور از بخشی نگری در جهت رفع مشکلات پروژه های عمرانی اقدام کنند.

پیمان آرامون در جلسه شورای فنی استان تصریح کرد: در شرایط سخت اعتباری و تعداد قابل توجه پروژه های عمرانی نیمه تمام، تغییر رویکرد در مدیریت پروژه ها اجتناب ناپذیر است و باید با هم افزایی و هم اندیشی و بدور از بخشی نگری نسبت به اولویت بندی پروژه ها و حل مشکلات طرح ها مشارکت کنند.

وی با اشاره به جایگاه شورای فنی استان در مدیریت پروژه ها و نظام فنی و عمرانی استان افزود: این شورا به عنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به پروژه های عمرانی است که با هم فکری و در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌های فنی و اجرایی نسبت به رفع مشکلات و سرعت دهی به اجرای طرح ها اقدام می کند.

ایشان همچنین به اهمیت مطالعات در پیشگیری از معضلات و مشکلات در حین اجرا اظهار داشت : وقوع حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله، رانش و سیلاب از مخاطرات جدی هستند که پروژه های عمرانی، زیربنایی و سرمایه گذاری های انجام شده را تهدید می‌کند که باید در زمان مطالعات اولیه، انتخاب محل ساخت پروژه ها و طرح های توسعه شهری مطالعات زمین شناختی مورد ملاک عمل قرارگیرد. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در ادامه بر مقابله با برداشت های غیرمجاز مصالح رودخانه ای و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و راکد استان تا پایان امسال تاکید کرد. 

جواد عنابی مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت برنامه و بودجه آذربایجان غربی نیز در این جلسه در گزارشی از عملکرد این شورا در سال گذشته گفت: در سال 97 شورای فنی استان با برگزاری 10 جلسه در راستای رفع موانع و مشکلات پروژه های عمرانی 64 مصوبه داشت که از این تعداد 43 مصوبه اجرایی شده است. 

در ادامه این جلسه سرتیپی مدیرکل زمین شناسی استان گزارشی از اقدامات این اداره کل در انجام مطالعات زمین شناسی و بررسی گسل ها و مخاطرات طبیعی در استان ارائه کرد. 

بررسی وضعیت پروژه های عمرانی براساس گزارش کمیته نظارت شورای فنی، بررسی درخواست ترک تشریفات چند پروژه عمرانی از دیگر مباحث طرح شده در شورای فنی استان است.