سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربرایجان غربی:

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربرایجان غربی:
برآمادگی دستگاههای خدمات رسان و شهرداری ها برای استقبال از نوروز و کاهش حوادث رانندگی در استان تاکید کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در چهارمین جلسه شواری هماهنگی ترافیک استان که با حضور مدیران کل ستادی و اجرایی  عضو شورای ترافیک و فرماندار ارومیه برگزارشد گفت: دستگاههای خدمات رسان و شهرداریهای استان برای پذیرایی از استقبال از سال جدید و پذیرایی از مهمانان نوروزی آمادگی کامل دارند و از 2 ماه پیش در جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر استان تمهیدات لازم در این خصوص پیش بینی شده است .
پیمان آرامون ادامه داد: ساماندهی ورودی شهرها از اقدامات ضروری است که باید شهرداریها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به جمع آوری نخاله ها و بهسازی ورودی های شهرها اقدام کنند.
وی افزود: در رابطه به کارهای عمرانی در سطح شهرها نیز در روزهای پایانی سال از 15 اسفندماه لغایت 15 فروردین سال 98 ضمن خودداری از کارهای عمرانی غیر ضروری  و حفاری معابر نسبت به تنظیف معابر و بهسازی چهره شهرها ، اقدامی متفاوت از سالهای گذشته در دستور کار شهرداران قرارگیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین بر آماده سازی محیط پایانه های مسافری درون شهری و ارائه خدمات مناسب به مسافرین ، ایجاد انضباط وپیشگیری از تصادفات رانندگی ، هماهنگی بین شهرداری ها برای تداوم ارائه خدمات حمل  ونقل عمومی در ایام نوروز تاکید کرد.
پیمان آرامون  در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مشکل ترافیک معابر درون شهری و بویژه بافت مرکزی شهر ارومیه یکی از معضلات جدی مدیریت شهری است  گفت: بیشترین عامل آن ضعف در مدیریت و نبود زیرساخت های مدیریت ترافیک شهری است که با توجه به سیاستهای دولت و تاکیدات مقام عالی استان ارز محل اعتبارات سال 97 پانزده میلیارد ریال به شهرداری ارومیه برای نصب دوربین های ثبت تخلفات رانندگی اختصاص یافته است.
وی افزود: نصب دوربین در معابر اصلی و محدوده ترافیک داخل شهربه همراه رینگ کمربندی دور شهر از اولویت های نصب دوربین های ثبت تخلفات است که در کنترل ترافیک تاثیر گذار خواهد بود.
در ادامه این جلسه با بررسی آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در شهر ارومیه مقرر شد فاز نخست این پروژه تا پایان اردیبهشت سال 98 به اتمام رسیده و سایر بخشهای آن نیزپس از ساماندهی ترافیک در محل پروژه آغاز و با سرعت دهی به مراحل ساخت براساس زمانبندی پروژه به بهره برداری برسد.