معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی : برنامه های هفته پدافند غیر عامل در استان بومی سازی شوند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی : برنامه های هفته پدافند غیر عامل در استان بومی سازی شوند
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه های مختلف در هفته پدافند غیر عامل گفت: برنامه های این هفته در استان بومی سازی شوند.

مصطفوی در جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل  با اشاره به وقوع حوادث مختلف غیر طبیعی و غیر مترقبه در کشور و به تبع آن در استان آذربایجان غربی گفت: در کشور ما از 43 حوادث غیر مترقبه شناسایی شده ، وقوع 34 نوع آن در مناطق مختلف کشور ما تجربه و گزارش شده است.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی این میزان حوادث ،ضروری است دستگاه های مختلف اجرایی کشور آمادگی های لازم برای مقابله با این حوادث داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم های ظالمان دشمان علیه کشورمان نیز گفت: استکبار جهانی تحریم های و جنگ اقتصادی علیه کشورمان را آغاز کرده و قصد دارد از این طریق به انقلاب اسلامی ایران ضربه بزند و در این راستا نیز ضروری است مسئولان تمامی تمهیدات لازم را در این موضع برنامه ریزی کنند.

وی همچنین بر همکاری دستگاه های اجرایی استان در برگزاری هرچه بهتر برنامه های هفته پدافند غیر عامل در استان تاکید کرد.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل و آموزش ویژه مدیران و مردم از مهمترین اولویت های پدافند غیرعامل در استان است.