معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

24 دستگاه اجرایی استان ناظر بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند

24 دستگاه اجرایی استان ناظر بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در سطح استان، گفت: گزارش‌ها به‌صورت منظم توسط 24 دستگاه اجرایی استان تهیه شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی روز شنبه یازدهم اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با رادیو فرهنگ، با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در سطح استان، اظهار داشت: از زمان آغاز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 117 جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا تشکیل شده است. همچنین برای پیگیری تخصصی امورات کمیته‌های امنیتی، اجتماعی و انتظامی، اقتصادی و امور زیربنایی در حال فعالیت هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: از بیست و نهم فروردین‌ماه امسال با دستور وزیر کشور جلسات ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا به‌صورت روزانه تشکیل می‌شود. متأسفانه از 17 شهرستان استان، 14 شهرستان در وضعیت قرمز و 3 شهرستان در وضعیت نارنجی به سر می‌برند.

مصطفوی با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند، تأکید کرد: در همین راستا تلاش‌ها و اقدامات لازم در حوزه‌های دورکاری ادارات، مشاغل صنفی، فعالیت‌های  آموزشی، فعالیت اجتماعی و فرهنگی و تردد وسایط نقلیه برای رعایت دستورالعمل‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به جلوگیری از ترددهای بین‌شهری و شهرستانی در سطح استان، بیان کرد: برای همین مهم و جلوگیری از تجمعات؛ سامانه الکترونیک صدور مجوز تردد راه‌اندازی شده است تا در صورت تائید کارشناسان مجوز لازم صادر شود.

معاون استاندار با اشاره به این‌که متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته 23 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فوت کرده‌اند، عنوان کرد: این در حالی است که از اول دی‌ماه تا اسفندماه سال گذشته تعداد فوتی‌ها یک رقمی بود و متأسفانه از روز نخست فروردین‌ماه امسال در بسیاری از روزها آمار دو فوتی‌ها رقمی بوده است.

مصطفوی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش آمار کرونایی از این هفته در سطح استان، ابراز داشت: آذربایجان غربی بیش از 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق دارد و دروازه ایران به اروپا تلقی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی عنوان کرد: ورود تعداد زیادی از اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان به‌صورت غیرمجاز به استان برای مهاجرت به اروپا یکی از دلایل افزایش آمار کرونایی استان است.

مصطفوی با اشاره به اینکه در طول 4۰ روز گذشته سال جاری تعداد 5 هزار نفر از این اتباع دستگیر شده‌اند، اظهار کرد: در طول سال گذشته تعداد 13 هزار نفر از اتباع خارجی که قصد خروج غیرمجاز از مرزهای استان را داشتند دستگیر شدند.