معاون امور عمرانی استاندار در جمع مردم روستای " گل بهی" بوکان:

دولت نگاه ویژه ای به جامعه روستایی دارد/ برای توسعه روستایی در آذربایجان غربی به مشارکت روستائیان نیاز داریم

دولت نگاه ویژه ای به جامعه روستایی دارد/ برای توسعه روستایی در آذربایجان غربی به مشارکت روستائیان نیاز داریم
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی در جریان سفر به شهرستان بوکان و در جمع مردم روستای " گل بهی" ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش این شهید بزرگوار در تقویت وحدت و همبستگی تصریح کرد: پاسداری از خون این شهید والا مقام از طریق خدمت رسانی بی منت و توام به جهاد میسر می شود.

وی با بیان اینکه وقتی روستا از توسعه متوازن با مناطق شهری برخوردار باشد، روستایی برای رفع نیازهای خود مجبور نیست به مناطق شهری مهاجرت کند، گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دولت، نگاه ویژه به روستا و عشایر برای ماندگاری آنان در مناطق روستایی است.

رحمانی اظهار کرد: امروز با وجود فشارهای اقتصادی، تحریم و تهدیدهای آمریکا، ملت ایران به رشد و بالندگی دست یافته و اقتدار خود را به جهانیان ثابت کرده  است. دولت تدبیر و امید نیز در راستای تحقق آرمان‌های نظام و رفع مشکلات مردم و با وجود تمامی مشکلات و محدودیت‌ها، گام های اساسی در خدمت‌رسانی به مردم برداشته و تلاش دارد تا رشد متوازن را با همدلی ارکان نظام و همراهمی مردم محقق کند.

معاون امور عمرانی استاندار گفت: نام روستائیان و عشایر با صداقت، شجاعت، ایثار، جوانمردی و یک رنگی عجین شده و نقش موثر آنان در مقاطع مختلف عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

رحمانی با تأکید بر توجه ویژه دولت و مقام عالی استان به روستائیان و عشایر گفت: یکی از سیاست های راهبردی دولت، نگاه ویژه به روستا و عشایر برای ماندگاری آنان در مناطق روستایی است تا از مهاجرت آنان به شهر جلوگیری و بروز بسیاری از تبعات اجتماعی ناشی از این مهاجرت پیشگیری شود. وقتی روستا از توسعه متوازن با مناطق شهری برخوردار باشد، روستایی برای رفع نیازهای خود مجبور نیست به مناطق شهری مهاجرت کند.

وی در ادامه مهمترین دلایل مهاجرت روستائیان به شهرها را اشتغال، درمان و تحصیل اعلام کرد و افزود: دولت با شناسایی سه عامل اصلی مهاجرت روستائیان به شهر، تلاش کرده تا این کمبودها را جبران کند و با ایجاد مراکز بهداشتی، درمانی و آموزشی، بخش مهمی از نیازهای روستانشینان را برآورده کند. حاشیه نشینی در شهرهای بزرگی چون بوکان مشکلات زیست محیطی، امنیتی، آسیب های اجتماعی، فاصله طبقاتی و خدشه دار شدن عزت و کرامت انسانی ناشی از عدم توجه به مناطق روستایی در سال‌های گذشته است.

این مقام مسئول با اشاره به راهبردهای تدوین شده در خصوص توسعه روستایی در استان، همراهی و مشارکت روستائیان را همچو همیشه خواستار شد.

در ادامه این مراسم مردم روستای " گل بهی" مسائل و مشکلات خود را با معاون امور عمرانی استاندار و مدیران کل حاضر در نشست در میان گذاشتند.