پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی

پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی
استاندار آذربایجان غربی در پیامی دستیابی به توسعه پایدار را بدون مشارکت مردم و همراهی سازمانهای مردم نهاد ناممکن دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ در متن پیام محمدمهدی شهریاری آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال رویکرد مردم سالارانه نظام جمهوری اسلامی ایران، شکل گیری سازمانهای مردم نهاد به عنوان فرصت های بی بدیل اجتماعی برای تحقق شاخص هایی چون آگاهی، نظارت، مشارکت و همگامی به عنوان ویژگی های اصلی ساختار اجتماعی توسعه در نوع خود بسیار ارزشمند است.

بدون تردید مشارکت های اجتماعی و حضور مردم در صحنه های مختلف جلوه ای موثر، پسندیده و ابزاری قدرتمند برای توسعه و تعالی است. کارکرد سازمانهای مردم به عنوان فرصت هایی برخواسته از بطن مردم که مجهز به عنصر آگاهی و تخصص و دلسوزی هستند نیز موجب شده تا در کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش امید و نشاط، پیشگیری از شیوع کرونا و دیگر رویدادهای سخت شاهد نقش آفرینی جدی سازمانهای مردم نهاد باشیم.

ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اعتقاد داریم سازمانهای مردم نهاد در این برهه سخت تاریخی که بیماری کرونا به شکلی مهارنیافتنی به پیش می رود، به دور از پیچیدگی های اداری در بحث آگاهی بخشی به مردم در جهت پیشگیری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانند تاریخ ساز شوند. روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را به تمامی اعضاء و دست اندرکاران مدیریت سازمانهای مردم نهاد در آذربایجان غربی که همگامی مناسبی همواره با دغدغه های اجتماعی داشته و دارند تبریک عرض نموده و امید داریم با استعانت از الطاف الهی و در سایه مشارکت اجتماعی بر بیماری کرونا فائق آییم.

محمدمهدی شهریاری
استاندار آذربایجان غربی