افتتاح و کلنگ زنی ۲۰۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان+ تصاویر

 ۲۰۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، امروز در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، ۲۰۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان بصورت همزمان و بصورت نمادین در روستای بالو ارومیه افتتاح و کلنگ زنی شد.

از جمله طرح های مربوط به بخش کشاورزی، ۹۳ پروژه بخش آب و خاک استان با ۱۹۷ میلیارد تومان اعتبار و واحد سورتینگ و بسته بندی میوه با 25 میلیارد ریال اعتبار بود که امروز با حضور مقام عالی استان در روستای بالو ارومیه مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان غربی، فاز ۲ شبکه آبیاری تحت فشار روستای بالو ارومیه با 8 میلیارد و 460 میلیون تومان کلنگ زنی شد؛ با اجرای این طرح، 400 هکتار از اراضی روستای بالو از شبکه آبیاری بهره مند خواهند شد.

شهریاری همچنین در مزار شهدای روستای بالو ارومیه حضور یافت و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

گفتنی است، برای مجموع ۲۰۹ طرح افتتاحی و کلنگ زنی بخش کشاورزی استان، ۳۱۴۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه و پیش بینی شده است و اجرای آن ها ایجاد و تثبیت اشتغال برای ۳۰۵۳ نفر در سراسر استان را بدنبال دارد.

این طرح ها 93 طرح در بخش آب و خاک،  65 طرح در بخش تولیدات دامی، 12 طرح در زیر بخش صنایع تبدیلی و غذائی،    14طرح در زیر بخش تولیدات گیاهی، 9 طرح در بخش مدیریت امور اراضی، 3 طرح شیلاتی و همچنین 8 طرح در زیر بخش تعاون روستایی را شامل می شود.

از مجموع ۲۰۹ طرح، ۲۰۴ طرح با ۳۰۸۰ میلیارد ریال مربوط به طرح های افتتاحی امروز بخش کشاورزی استان بود.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان غربی، از ۴ دستاورد پژوهشی آرتمیای کشور در ارومیه رونمایی شد.

بانک ژن زنده آرتمیا اورمیانا، تولید ناپلی گارد، تولید آرتمیاگارد و افزایش مدت زمان ماندگاری فیله ماهی قزل آلای رنگین کمان ۴ دستاوری بودند که بدست مقام عالی استان رونمایی شدند.

بازدید از شرکت دانش بنیان کشت بافت رویان پژوهش آذربایجان از دیگر برنامه های امروز استاندار آذربایجان غربی بود.