معاون استاندار آذربایجان غربی: مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم دستاورد شاخص انقلاب اسلامی است

معاون استاندار آذربایجان غربی: مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم دستاورد شاخص انقلاب اسلامی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در 40 سال گذشته دستاورد شاخص و متمایز انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران منحوس پهلوی است.

علی مصطفوی شامگاه سه شنبه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تکاب با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی برای مشارکت مردم در امور مختلف کشور اهمیت خاص و ویژه ای قایل است، افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی و سهیم شدن در تعیین سرنوشت و امور مملکت هستیم و این دستاورد بزرگی است که پیش از انقلاب در هیچ سطحی در کشور وجود نداشت.

وی با اشاره به برگزاری یک دوره انتخابات به طور متوسط در هر سال بیان کرد: امروز از طریق برگزاری مستمر انتخابات مختلف و گسترش توجه و مراجعه به آرای عمومی، شاهد تحقق مشارکت عظیم سیاسی و اجتماعی مردم در امور کشور به عنوان دستاوردی شاخص و ارزشمند هستیم و این مطالبه مهمی است که ملت ایران پیش از انقلاب اسلامی از آن محروم بودند.

وی توسعه و گسترش سازمان های مردم نهاد (سمن ها) را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه اجتماعی برشمرد و ادامه داد: پیش از انقلاب هیچ سازمان مردم نهادی در استان آذربایجان غربی وجود نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی و در سایه توجه نظام جمهوری اسلامی به افزایش نقش مردم در اداره کشور هم اینک 434 سازمان مردم نهاد ( سمن) در این استان فعالیت می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه محرومیت زدایی از مناطق دورافتاده و کم برخوردار یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی بود که امروز بعد از چهل سال این مهم محقق شده است، اظهار داشت: پیش از انقلاب، آذربایجان غربی 9 شهرستان داشت اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این استان دارای 17 شهرستان است.

مصطفوی افزود: تعداد بخش های استان آذربایجان غربی از 28 بخش در ابتدای انقلاب به 40 بخش در حال حاضر رسیده است که 2 بخش دیگر نیز به زودی تصویب و اضافه خواهد شد.

وی بیان کرد: پیش از انقلاب 20 نقطه شهری در آذربایجان غربی وجود داشت که این میزان در حال حاضر به 46 نقطه شهری رسیده و مطالعات لازم برای تبدیل 35 روستای بزرگ آذربایجان غربی به نقطه شهری جدید انجام و مراحل مقدماتی آنها احصا شده است.

مصطفوی با مقایسه آماری میزان سواد و تحصیلات در مناطق شهری و روستایی کشور در دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی اضافه کرد: فاصله سطح تحصیلات بین شهرنشینان و جمعیت روستایی کشور در دوران ستمشاهی بیش از 30 درصد بود اما به برکت طرح های توسعه ای و محرومیت زدایی انقلاب اسلامی هم اینک میزان اختلاف سواد بین روستاییان و جمعیت شهری به کمتر از 9 درصد رسیده که نشانه توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران به توسعه و پیشرفت مناطق محروم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی امنیت پایدار کشور را یکی دیگر از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در طول 40 سال گذشته با وجود توطئه های مستمر و مداوم دشمنان نظام شاهد گسترش و تقویت امنیت پایدار و واقعی در سراسر کشور بوده ایم.

مصطفوی بیان کرد: در حالی که کشورهای حاشیه و همسایه ما و منطقه خاورمیانه درگیر جنگ های مختلف بوده و اسیر آتش هستند اما ملت ایران در سایه نظام جمهوری اسلامی در امنیت پایدار به سر می برند.

وی گفت: امنیت پایدار کشور ناشی از استقرار نظام جمهوری اسلامی، حضور همیشگی مردم در صحنه های مختلف انقلاب، اتحاد و انسجام آحاد ملت و اقتدار نیروهای مسلح است.