آغاز به کار پویش نذر خون بانوان رهپویان زینب در آذربایجان غربی

آغاز به کار پویش نذر خون بانوان رهپویان زینب در آذربایجان غربی
با هدف فرهنگسازی و ترویج اهدا خون در بین زنان ، پویش نذر خون بانوان رهپویان زینب در آذربایجان غربی با همکاری اداره کل انتقال خون استان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، پریسا علیلو مدیرکل بانوان و خانواده استانداری امروز در دوره آموزشی نقش آفرینی بانوان در عرصه سلامت که با حضور بانوان شاغل در ادارات برگزار شد، گفت: پویش نذر خون بانوان رهپویان حضرت زینب (س) همزمان با ماه محرم و صفر ,با همکاری اداره کل انتقال خون استان  اجرا می شود.

وی با بیان اینکه زنان درصد کمی از اهداکنندگان را شامل می شوند و در این امر مشارکت کمرنگی دارند، افزود : بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده و به عنوان کسانی که سالمترین منابع خونی را دارند می توانند ضمن مشارکت بیش از پیش در امر اهدای خون علاوه بر ترویج رفتارهای انساندوستانه گام مهمی در افزایش مشارکت خانواده ها در این عمل خداپسندانه داشته باشند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به مزایای اهدا خون، گفت: خیلی از بانوان در این خصوص اطلاعات لازم را ندارند که باید ضمن ارائه این اطلاعات و افزایش آگاهی خانواده ها در این خصوص در راستای فرهنگسازی برای این سنت حسنه گام برداشت .

علیلو با بیان اینکه زنان کلیدی ترین گزینه در ترویج فرهنگ اهدای خون هستند، گفت: بانوان در بسیاری از عرصه های انسان دوستانه پرچم دار هستند و می توانند با اهدا خون خود به بیماران، در ترویج و فرهنگسازی قدم بزرگی بردارند .

وی اظهار داشت: باید دلایل بی میلی بانوان برای اهدای خون مطالعه و بررسی شود چرا که هشدارها در خصوص کاهش مشارکت زنان در امر اهدا خون به اوج خود رسیده و زنان مشارکت کمی در این امر خداپسندانه دارند .