با ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛

جلسه ستاد ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: آذربایجان غربی تا پیش از این اعتباری از بابت ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه دریافت نمی کرد که با پیگیری های مقام عالی استان مقرر شده از سال آینده آذربایجان غربی نیز همانند استان های ساحلی از اعتبارات این حوزه برخوردار شود.

جلسه ستاد ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه صبح امروز با ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در این جلسه گفت: آذربایجان غربی تا پیش از این اعتباری از بابت ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه دریافت نمی کرد که با پیگیری های مقام عالی استان مقرر شده از سال آینده آذربایجان غربی نیز همانند استان های ساحلی از اعتبارات این حوزه برخوردار شود.

وی افزود: در همین راستا ستادی نیز بعنوان ستاد استانی ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها تشکیل و امورات مربوط به این حوزه را پیگیری خواهد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های گردشگری و امکانات رفاهی در سواحل دریاچه ارومیه افزود: اقدامات دستگاه های ذیربط در این خصوص باید کارشناسی شده باشد و طوری عمل نشود که تخریب محیط زیست را بدنبال داشته باشد.

مصطفوی اضافه کرد: اطراف پل میانگذر دریاچه ارومیه محل مناسبی برای شنا نیست لذا از دستگاه های ذیربط انتظار می رود مدیریت لازم را در این رابطه داشته باشند.

وی همچنین بر ضرورت نصب تابلوهای راهنما در شهر برای سهولت مسیریابی و دسترسی راحت تر مسافرین و گردشگران غیربومی به سواحل دریاچه ارومیه تاکید کرد.

در این جلسه اقدامات دستگاه های استانی در تامین امکانات رفاهی و گردشگری دریاچه ارومیه مورد بررسی قرار گرفت.