استاندار آذربایجان‌غربی:

تعامل و همراهی مجمع نمایندگان در روند توسعه آذربایجان غربی قابل تقدیر است / دستاوردهای اقتصادی استان در یکسال گذشته امیدوارکننده است / دولت مصمم به رفع چالش های توسعه ای آذربایجان غربی است

تعامل و همراهی مجمع نمایندگان در روند توسعه آذربایجان غربی قابل تقدیر است / دستاوردهای اقتصادی استان در یکسال گذشته امیدوارکننده است / دولت مصمم به رفع چالش های توسعه ای آذربایجان غربی است
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش برجسته تعامل و هم افزایی مجمع نمایندگان در روند توسعه استان از همراهی نمایندگان در همراهی با برنامه های توسعه محور دولت قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در نشست با مجمع نمایندگان ضمن تشریح دستاوردهای یکسال گذشته بویژه در بخش اقتصادی گفت: رشد مشارکت اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و تحقق سهمیه های اشتغال زایی بیانگر روند روبه رشد استان از مسیر تعامل و هم افزایی است.

وی افزود: روند امیدبخش توسعه استان مبتین بر عدالت طبق سیاست های دولت مردمی به پیش می رود.

استاندار آذربایجان غربی رشد 91 درصدی در کلاس های بهره برداری شده با ساخت 233 کلاس درس، رشد 3.5 درصدی در نرخ باسوادی 6 سال به بالا، رشد 14.7 درصدی جمعیت تحت پوشش بیمه درمانی و رشد 3.3 درصدی تخت های بیمارستانی را از جمله شاخص های استان در یکسال گذشته برشمرد و گفت: راه اندازی و احداث 10پایگاه فوریتهای پزشکی، احداث 7 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی و احداث 6 خانه بهداشت روستایی از دیگر شاخص های مثبت استان بشمار می رود.

معتمدیان رشد 10.64 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه و 14.1 درصدی نفوذ کل اینترنت در یکسال گذشته و نیز اتصال 151 روستا به شبکه ملی اطلاعات را از دستاودرهای حوزه ارتباطات دانست.

وی رفع مشکل 76 روستای مشکل دار و گازرسانی به 207 روستا و بهره برداری از 150 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی را از دیگر اقدامات شاخص در یکسال گذشته عنوان کرد و افزود: دستاوردهای تحقق یافته در بخش های کشاورزی، احیای واحدهای راکد، افزایش اعتبارات پارک علم و فناوری و صدور مجوز تعداد سمن ها در یکسال گذشته به مدد همراهی و هم افزایی همه ارکان استان قابل برجسته است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت مصمم به رفع چالش های توسعه ای آذربایجان غربی است.

معتمدیان در ادامه با تشریح اقدامات دولت در بحث زلزله خوی و تلاش و همراهی جدی دولت برای بازسازی مناطق زلزله زده تصریح کرد: با توجه به پیگیری ها و دستورات ریاست جمهور برای سرعت بخشی به روند بازسازی امیدواریم که در تلاشی جهادی و شبانه روزی که سیاست اصلی دولت نیز به شمار می رود نسبت به تحقق این امر اقدام نماییم.

در ادامه این جلسه نمایندگان مردم استاندر مجلس شورای اسلامی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص حوزه های انتخابیه و توسعه استان پرداختند.