در جلسه فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی مطرح شد؛

استاندار: دستگاه های اجرایی املاک و اموالی که هزینه بر و بلااستفاده است را در لیست فروش قرار دهند

استاندار: دستگاه های اجرایی املاک و اموالی که هزینه بر و بلااستفاده است را در لیست فروش قرار دهند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره بعد اینکه یکی از برنامه های ویژه دولت برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های مازاد، فروش اموال غیر منقول مازاد دستگاه های اجرایی است گفت: روند اقدامات دستگاه های اجرایی در معرفی و فروش اموال مازاد که نگهداری آنها هزینه بر و نیز بلا استفاده است قابل قبول نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه مولد سازی و فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی با انتقاد از روند اجرای این طرح در استان تصریح کرد: سهمیه تعیین شده برای استان از قبل فروش اموال مازاد ۱۷۰۰ میلیارد تومان است که به جهت محدودیت زمانی می بایست اهتمام جدی تری انجام بگیرد.

وی افزود: برخی دستگاه های اجرایی هنوز از معرفی اموال مازاد امتناع می ورزند که در صورت تداوم این روند، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان نسبت به مازاد اعلام نمودن اموال بلااستفاده دستگاه های اجرایی اقدام می نماییم.

شهریاری گفت: این سیاست دولت علاوه بر اینکه موجب اتمام پروژه های عمرانی و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و دیگر هزینه های لازم می شود، بهره‌وری دستگاه ها را نیز از طریق حذف هزینه های زائد نگهداری بالا می برد.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هزینه های نگهداری اموال مازاد یکی از دلایل بهره وری پایین دستگاه های اجرایی است که هر چه سریعتر باید نسبت به تعیین تکلیف این اموال اقدام لازم انجام گیرد.