در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان عنوان شد؛

استاندار: توسعه فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی یک ضرورت جدی است/ تربیت نسلی عدالت خواه و عدالت ساز در گرو توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان است

استاندار: توسعه فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی یک ضرورت جدی است/ تربیت نسلی عدالت خواه و عدالت ساز در گرو توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان است
استاندار آذربایجان غربی با اشاره کمبودهای دانشگاه فرهنگیان استان در خصوص فضای آموزشی و امکانات گفت: تامین و توسعه فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت جدی است. از ظرفیت سایر دانشگاه ها، مراکز علمی و اداری برای جبران این امر باید استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز پنجشنبه بیست و هشتم اسفند در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان بنا به ماهیت و فلسفه تاسیس خود سهم بی نظیر و مهمی در تامین کمی و کیفی منابع انسانی به عنوان مهمترین چالش آموزش و پرورش دارد تصریح کرد: اگر طالب آن هستیم که تعلیم و تربیت به ‌سمت برخورداری از عدالت باشد و پرورشِ نسلی عدالت‌خواه و عدالت‌ساز باید به دانشگاه فرهنگیان توجه ویژه ای شود.

وی افزود: باید اماکن و فضاهای مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان از طریق تهاتر با سایر ارگانها برطرف شود.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان به نسبت سایر دانشگاه‌ها متمایز است، چراکه در روند تعالی جامعه نقشی ویژه دارد.

شهریاری افزود: دانشگاه فرهنگیان با محوریت تربیت معلم و توانمندسازی بدنه نظام آموزشی نسبت به دیگر دانشگاه‌ها مزیت رقابتی بیشتری دارد، چراکه ارزشمندترین منبع آن منابع انسانی آن است، به‌گونه‌ای که ماهیت دانشگاه فرهنگیان قابل تقلید نیست.

در این جلسه پس از گزارش سرپرست دانشگاه فرهنگیان و بیان نکته نظرات اعضای هیات امنا، علاوه بر تصویب سند راهبردی این دانشگاه، تصمیمات لازم برای تامین فضای آموزشی مورد نیاز نیز اتخاذ شد.