معاون استاندار:

مدیران مدارس دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند

مدیران مدارس دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی در سال تحصیلی جاری، گفت: مدیران و مسئولان بیش از پیش نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجتماعی و فردی توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان مصلی نژاد ارومیه با اشاره به شرایط کرونایی امروز جامعه، اظهار داشت: این بیماری تا نیمه نخست خردادماه سال جاری به خوبی توسط مردم، دولت‌مردان و مسئولان نظام مدیریت شد ولی متأسفانه پس از نیمه دوم خرداد به سبب عادی‌انگاری و بی‌توجهی با افزایش مبتلایان روبرو شدیم و آمار مبتلایان و تلفات جانی افزایش یافت.

معاون استاندار آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه با رعایت مجدد دستورالعمل‌ها توسط مردم و تلاش کادر درمانی و مسئولان تعداد مبتلایان از مردادماه کاهش یافته است، همچنین در طول ماه جاری به دنبال تثبیت این کاهش هستیم.

وی با اشاره به تبیین دستورالعمل‌های ویژه برای بازگشایی مدارس، تأکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی مهم‌ترین موضوعی است که بر عهده مدیران و مسئولان آموزشی مدارس قرار دارد که انتظار می‌رود به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسد.

مصطفوی با بیان این که آیندگان با توجه به اقدامات امروز همگان را قضاوت خواهند کرد، تشریح کرد: مدرسه مکان مقدسی است که زیربنای پیشرفت و توسعه هر کشوری است بنابراین توجه ویژه به تمامی جوانب این مهم پیشرفت را به دنبال خواهد داشت.

وی سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی را مهم‌ترین موضوع در سال تحصیلی پیش‌رو دانست.