در دیدار با استاندار آذربایجان غربی؛

سفیر اتریش در ایران: ارومیه برای اتریش همواره دروازه ای برای ورود به ایران است/ آرزوی دیرینه من سفر به آذربایجان غربی بود/ احترام متقابل و قابل پیش بینی دو مشخصه اصلی روابط تاریخی ایران و اتریش است

سفیر اتریش در ایران: ارومیه برای اتریش همواره دروازه ای برای ورود به ایران است/ آرزوی دیرینه من سفر به آذربایجان غربی بود/ احترام متقابل و قابل پیش بینی دو مشخصه اصلی روابط تاریخی ایران و اتریش است
سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه ارومیه برای اتریش همواره دروازه ای برای ورود به ایران بوده است گفت: گسترش روابط با آذربایجان غربی هدف عمده به این استان است. در مباحث کشاورزی، گردشگری و فنی و مهندسی مشتاق همکاری با آذربایجان غربی هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ اشتفان شولتز عصر روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از استقبال گرم و صمیمی مدیران استانی به پیشینه روابط تاریخی ایران و اتریش اشاره کرد و گفت: دو سال گذشته ۷۰۰ سال ارتباط مستند بین دولت، ۵۰۰ سال مشارکت بین طرفین و ۱۶۰ سال روابط دیپلماتیک بین دو طرف را گرامی داشتیم‌.

وی افزود: کمتر کشوری را می توان یافت که از این پیشینه تاریخی و غنی در روابط بین دو طرف برخودار است.

شولتز از احترام قابل تقدیر ایران نسبت به اتریش قدردانی کرد و گفت: احترام و تعامل و برابری ایران نسبت به اتریش قابل ستایش است.

سفیر ایران در اتریش احترام متقابل و قابل پیش بینی را دو ویژگی اصلی روابط دو کشور دانست و افزود: یکی از افتخارات اتریش مشارکت در تحولات مثبت ایران از جمله تاسیس پست، ایجاد تاسیسات فنی و مهندسی، راه آهن بوده است.

شولتز به ظرفیت های عظیم آذربایجان غربی در کشاورزی، گردشگری و نیروی ماهر اشاره کرد و گفت: از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استان استقبال می کنیم.

وی کشاورزی ارگانیک و گردشگری را دو راهبرد اصلی همکاری های مشترک طبق علاقمندی تجار استان برشمرد و ادامه داد: علاقه داریم تا در حمایت از صنایع و بنگاه های کوچک نیز همکاری داشته باشیم.

سفیر اتریش در ایران تصریح کرد: یکی از الزامات همکاری این است که شرکت ها و مجموعه های علاقمند در اتریش دفتر نمایندگی تاسیس کنند.

شولتز تقویت مناسبات فرهنگی و برگزاری مناسبت های مشترک فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باعث افتخار است برای نزدیکی هرچه بیشتر چندین فعالیت فرهنگی در آذربایجان غربی برگزار کنیم.