معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

ایران اسلامی با وجود توطئه های دشمنان مقتدرتر از همیشه به راه خود ادامه می دهد / زمینه حضور زنان توانمند و شایسته به عنوان کاندیدا در انتخابات فراهم شود

ایران اسلامی با وجود توطئه های دشمنان مقتدرتر از همیشه به راه خود ادامه می دهد / زمینه حضور زنان توانمند و شایسته به عنوان کاندیدا در انتخابات فراهم شود
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان علیه انقلاب اسلامی گفت: با وجود توطئه های دشمنان، ایران اسلامی مقتدرتر از همیشه به راه خود ادامه می دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی روز پنجشنبه بیست و پنجم دی ماه در پنجمین جلسه شورای مشورتی زنان استان ضمن تسلیت ایام فاطمیه به فرا رسیدن ایام پیروزی انقلاب شکومند اسلامی و دهه مبارک فجر اشاره کرد و اظهار داشت: در حالی وارد دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی می شویم که با وجود سنگ اندازی ها و توطئه های دشمنان علیه ایران اسلامی و حربه های مختلف دشمن از جمله جنگ تحمیلی، ناامنی های داخلی و ایجاد مشکلات مختلف اقتصادی علیه کشورمان، با عنایت خداوند متعال و حمایت های مردم توطئه های دشمنان نقش بر آب شده و ایران اسلامی مقتدرتر از همیشه به راه خود ادامه می دهد. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: بهترین راه تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود، حضور در صحنه های انتخابات است لذا باید زمینه های لازم برای حضور افراد توانمند و شایسته به عنوان کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی در انتخابات پیش رو باید فراهم شود.

وی از اعضای مجمع مشورتی زنان استان نیز خواست تا ضمن دعوت برای حضور و مشارکت بیشتر مردم در انتخابات، از زنان توانمند برای حضور و کاندیدا شدن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کنند. 

مصطفوی گفت: دولت تدبیر و امید تلاش کرده است تا از وجود زنان توانمند در عرصه های مدیریتی بیشتر بهره گیرد به طوری که تاکنون ۱۲ نفر از بانوان استان در پست های مدیر کلی، بخشداری و معاونت فرماندار منصوب شدند. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی و از تلاش و مجاهدت های همه متولیان امر بویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و همچنین رعایت دستور العمل های بهداشتی توسط مردم در مقابله با بیماری کرونا، گفت: موج های مختلف شیوع بیماری کرونا در کشور را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه در شرایطی قرار داریم که میزان ابتلا و فوتی ناشی از این بیماری به کمترین میزان خود رسیده است.

مصطفوی با اشاره به اینکه ۸ شهر استان از وضعیت آبی برخوردار هستند ادامه داد:امیدواریم در ادامه مبارزه با بیماری کرونا مردم تمامی توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری های اجتماعی واستفاده از ماسک را با جدیت رعایت کنند تا شاهد ریشه کن شدن بیماری کرونا در کشور باشیم.

وی با قدردانی از طرح ها و ایده های اعضای شورای مشورتی زنان استان، گفت: ضروری است برای تامین اعتبار و اجرای طرح های پیشنهادی، این طرح ها و ایده ها در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده و شورای برنامه ریزی و توسعه استان طرح و بعد از تصویب و تامین اعتبار این ایده ها اجرایی شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه بیان کرد: ارتقا جایگاه بانوان، استفاده از ظرفیت زنان در حوزه های مختلف و توسعه مشارکتهای اجتماعی و اقتصادی و سیاسی زنان و در نهایت تقویت و تحکیم بنیان خانواده جزو اهداف اصلی دفتر امور زنان و خانواده به شمار می رود که بانوان فعال در این پارلمان مشورتی می توانند در رسیدن به این اهداف و به عنوان بازوان مشورتی در شهرستانها عمل نمایند.

در این جلسه رییس مجمع مشورتی زنان استان نیز گزارشی از فعالیت این مجمع را ارائه کرد.