معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی: تامین زیرساخت‌های گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی: تامین زیرساخت‌های گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه ضروری است
جلسه ساماندهی گردشگری دریاچه ارومیه به ریاست حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

رضا حسینی در جلسه کارگروه گردشگری دریاچه ارومیه با بیان اینکه حضور گردشگران تابستانی در حاشیه دریاچه ارومیه قابل توجه است، افزود: تامین زیرساخت‌های گردشگری در سواحل این دریاچه بسیار ضروری است و دستگاه‌های مسوول باید در این خصوص به سرعت وارد عمل شوند.

وی اضافه کرد: در روزها و هفته‌های اخیر شاهد حضور پرشور مردم بومی و گردشگران از استان‌های مختلف کشور در سواحل دریاچه ارومیه بوده‌ایم ولی آن طور که باید و شاید، امکانات زیرساختی در این خصوص مهیا نبوده است.

وی اظهار کرد: باید اقداماتی در سواحل این دریاچه انجام گیرد که علاوه بر جذب گردشگر و مسافر، آسایش خاطر را برای استفاده‌کنندگان از دریاچه فراهم آورد.

وی با بیان اینکه جاده شهید کلانتری پذیرای بیشترین مسافران تابستانی دریاچه ارومیه بوده است، بیان کرد: تمهیداتی اندیشیده شده تا دهکده ساحلی چی چست، منطقه قالقاچی، منطقه کاظم داشی و دیگر مناطق حاشیه‌ای نیز برای جذب گردشگر مهیا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: سرمایه‌گذاری با حجم بسیار زیاد، نیاز اصلی امروز گردشگری دریاچه ارومیه است که راه جذب این سرمایه‌گذاران، ایجاد زیرساخت‌ها و حضور قابل توجه گردشگران به شمار می‌رود.

حسینی راه‌اندازی سرویس بهداشتی و حمام در محل‌های حضور گردشگران دریاچه ارومیه را ضروری دانست و گفت: گلایه‌های بسیاری در این خصوص وجود دارد در حالی که می‌توان با همراهی بخش خصوصی، این امکانات را در کمترین فرصت ایجاد و زمینه رضایت شهروندان و گردشگران را فراهم کرد.

وی همچنین بر رعایت شئون اسلامی در راستای استفاده بانوان از دریاچه ارومیه نیز تاکید کرد و افزود: می‌توان با تمهیدات ویژه‌ای این امر را میسر کرد تا ضمن رعایت شئون اسلامی، بانوان نیز از این فرصت گردشگری به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

در این جلسه روسای ادارات مرتبط در خصوص اقدامات انجام شده برای پذیرایی هرچه بهتر از گردشگران نوروزی گزارشی ارائه کردند.

با توجه به افزایش قابل توجه آب دریاچه ارومیه، امسال شاهد حضور پرشور گردشگران در سواحل دریاچه ارومیه بوده‌ایم به طوری که به ویژه در روزهای تعطیل صدها خودرو در هرکدام از سواحل شناخته شده دریاچه ارومیه برای استفاده از ظرفیت گردشگری این مناطق حضور می‌یابند.