دیدار رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی

دیدار رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، شهدی در دیدار با رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور که در محل استانداری ترتیب یافت، با اشاره به اینکه بخش قابل توجه اقتصاد استان، مربوط به حوزه کشاورزی است به بیان پتانسیل ها و ظرفیت های این بخش پرداخت و گفت: استان آذربایجان غربی در بسیاری از تولیدات حوزه کشاورزی و دامداری در رتبه های برتر کشور قرار دارد.

وی با اشاره به تشکیل زنجیره ارزش مرغ در استان و همچنین برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش عسل و لبنیات در استان بر حضور فارغ التحصیلان دامپزشکی در تامین سلامت محصولات این دو زنجیره ارزش تاکید کرد.

شهدی فارغ التحصیلان بخش دامپزشکی استان را از جمله مهمترین ظرفیت های بخش دامپروری استان عنوان کرد و گفت: استان آماده است با پرداخت تسهیلات بانکی مورد نیاز دامپزشکان استان، تجهیزات مورد نیاز آنان در حوزه خدمات ، بازرگانی و تولید را تامین کند.

وی از ورود فعالان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و دامپزشکی استان به حوزه تولید استقبال کرد و گفت:  با وجود محودیت های مالی، بانک های عامل استان تسهیلات مورد نیاز این بخش را فراهم می کنند.

 در این دیدار محمدرضا صفری رئیس نظام دامپزشکی کشور نیز یادآورشد: در حال حاضر حدود40  هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی و تکنسین دامپزشکی در نظام دامپزشکی کشور عضویت دارند که 2500 نفر از این افراد عضو سازمان دامپزشکی استان آذربایجان غربی هستند و این سازمان تلاش می کند از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بهره برداران بخش کشاورزی و دامپروری استفاده کند.