مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی:

از طرحها و پیشنهادات در خصوص پیشگیری و اقدامات فرهنگی در زمینه اعتیاد بانوان، جهت برنامه ریزی هدفمند استقبال می کنیم

از طرحها و پیشنهادات در خصوص پیشگیری و اقدامات فرهنگی در زمینه اعتیاد بانوان، جهت برنامه ریزی هدفمند استقبال می کنیم
دومین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده به ریاست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی،پریسا علیلو مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری، در دومین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده، با اشاره به تخصیص اعتبار به کمیته بانوان پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده اظهار داشت: از طرحها و پیشنهادات در خصوص پیشگیری و اقدامات فرهنگی در زمینه اعتیاد بانوان، جهت برنامه ریزی هدفمند استقبال می کنیم.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری، افزود: با توجه به کاهش سن ابتلا به اعتیاد و افزایش دغدغه خانواده ها در این زمینه، نیازمند وحدت رویه و انسجام در آموزش ها و برنامه های فرهنگی و پیشگیری هستیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.
وی با بیان ضرورت آموزش از سنین پایین، تصریح کرد: تغییر در سبک زندگی و نگرش نسل جدید به فرهنگ آبا و اجدادی و اعتقادات، از عواملی است که ضرورت مسئله را بیان می کند. لذا تمامی دستگاهها با مشارکت همدیگر و با جلب مشارکت های مردمی باید در جهت مبارزه و پیشگیری از معضل اعتیاد ورود پیدا کرده و در این زمینه فعالانه و با دغدغه کار کنند.
 علیلو با تاکید بر به صدا درآمدن زنگ خطر آسیب های اجتماعی و شتاب آسیب ها به علت تغییر سبک زندگی و نگرشها، افزود: بحث آسیب های اجتماعی از اولویت های اصلی دولت بوده که هر ماه در این خصوص جلسه ای برگزار شده و گزارش کار به مقام معظم رهبری ارائه می گردد و این امر نشان دهنده این است که مسئله آسیب های اجتماعی دغدغه ایشان و دولت محترم است. 
ریاست جلسه با بیان اینکه مسئله آسیب های اجتماعی جزو اولویت های کاری دفتر امور زنان و خانواده است، تاکید کرد: اگر یک زن در خانواده آسیب ببیند، کل خانواده را درگیر کرده و شاکله خانواده بهم می ریزد لذا با توجه به آسیب های اولویت دار استان و شناسایی مسائل و مشکلات بومی استان، دنبال راهکارهای اساسی و درستی برای حل این معضلات هستیم.
وی تصریح کرد: با توجه به آمار موجود باید انکار را کنار بگذاریم. ما معتقدیم تحقق جامعه سالم، در گرو سلامت زنان و دختران جامعه است. لذا با توجه به روند رو به رشد آسیب های مختلف اجتماعی و دغدغه مسئولین از جمله مقام معظم رهبری و دولت محترم، با استفاده از تمام ظرفیت ها باید برنامه ریزی کرده و از اقدامات جزیره ای بپرهیزیم. 
علیلو با اشاره به تفاهمنامه منعقده با شهرداری ارومیه، مبنی بر استفاده از ظرفیت فرهنگسراها، از ایجاد کلینیک های حقوق شهروندی با محوریت زنان، کودکان و آسیب دیدگان اجتماعی خبر داد که در این مراکز با حضور مشاورین متخصص در زمینه یاری رسانی و انجام مشاوره و اقدامات موثر در جهت کاهش آسیب ها اقدام خواهد شد.