برگزاری سومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر به ریاست استاندار آذربایجان غربی

برگزاری سومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر به ریاست استاندار آذربایجان غربی
سومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان امروز پنجشنبه در سالن شهید سلیمانی استانداری به ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از تلاشهای نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی در مبارزه با عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر در استان قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات موثری در راستای مبارزه  تهیه و توزیع مواد مخدر در استان انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم شناسایی و درمان افراد مبتلابه این بیماری در استان، اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده افراد معتاد نیز به این بیماری مبتلا می شوند و ضروری است از معتادان قبل از استقرار در کمپ ترک اعتیاد، آزمایشهای لازم برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس صورت گیرد.

شهریاری ادامه داد: معتادین متجاهر بعد از انجام تست های لازم قبل از اعزام به کمپ معتادین در قرنطینه نگهداری خواهند شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به نقش موثر سازمانهای مردم نهاد در پیشگیری و مقابله با ابتلای افراد به اعتیاد تاکید کرد و گفت: از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در آگاه سازی مردم با اثرات سوء مصرف مواد مخدر و راهکارهای پیشگیری از ابتلا افراد به مواد مخدر باید بیشتر استفاده شود.