استاندار آذربایجان غربی: تولید محصول مورد نیاز کشور با حمایت از نخبگان امکان پذیر است

استاندار آذربایجان غربی: تولید محصول مورد نیاز کشور با حمایت از نخبگان امکان پذیر است
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه پشتیبانی لازم از مبتکران و نخبگان انجام گیرد، گفت: اگر حمایت های لازم و کافی از این افراد انجام شود، محصولات مورد نیاز کشور توسط آنان تولید و تامین خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار آذربایجان غربی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط تحریمی کشور باید از مبتکران و فناوران حمایت شود تا شاهد پیشرفت در بخش فناوری های جدید باشیم.

وی ادامه داد: اتفاق های بسیار خوبی در حوزه پژوهش و نوآوری آذربایجان غربی در حال شکل گیری است و با توسعه پشتیبانی از این بخش می توان رشد چشمگیری را در عرصه تولید شاهد بود.

وی بیان کرد: دانشگاه ارومیه، پارک علم و فناوری، جهاد دانشگاهی و سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان غربی می توانند با متمرکز کردن کارهای ابتکاری خود زمینه پیشرفت در حوزه فناوری را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه توسعه پارک علم و فناوری با وسعتی که در حال حاضر دارد در شهر امکان پذیر نیست، اضافه کرد: مسوولان این پارک با همکاری راه و شهرسازی زمین هایی که امکان واگذاری دارد را شناسایی کنند تا به صورت محدود در اختیارشان قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص نمایشگاه پژوهش و فناوری نیز گفت: نمایشگاه بسیار خوبی بود و بخشی از مخترعان توانستند دستاوردهای خودشان را به نمایش بگذارند.

به گزارش ایرنا نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار استان با حضور محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی عصر روز سه شنبه در سالن نمایشگاه مجتمع فرهنگی ارومیه افتتاح شد.

این نمایشگاه / 11 تا 13 دی ماه/ از ساعت 10 تا 12 صبح و 16 تا 19 عصر در محل سالن نمایشگاه مجتمع فرهنگی ارومیه پذیرای علاقه مندان است.