سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی:

پیمان آرامون در مراسم روز درختکاری با بیان اینکه در آموزه های دینی و 2 اصل 45 و 50 قانون اساسی بر حفظ منابع طبیعی تاکید شده است گفت:حراست از عرصه های طبیعی و تبدیل آن به یک فرهنگ عمومی از منویات مقام معظم رهبری است و براساس تمامی باورهای اعتقادی و آموزه های دینی همگی بر حفظ منابع طبیعی متعهدیم تا میراث گذشتگان را به نسل های آینده انتقال دهیم.

وی افزود: بر همین اساس در پروژه های عمرانی و شهرسازی با تغییرنگرش های مهندسی بر محوریت انسان مقرر شده تا در پروژه هایی که آماده بهره برداری هستند نیز به کاشت درخت و نهال و حفظ فضای سبز توجه ویژه ای شود.

ایشان بر ارتباط عرصه های منابع طبیعی با معیشت و اقتصاد استان اشاره کرد و گفت: طبیعت گردی از ظرفیت های منحصربفرد این استان است که با حفظ و احیای عرصه های طبیعی می توان از این بستر در رونق گردشگری استان و ایجاد درآمد پایدار بهره برداری کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین بر ترویج محصولات سازگار با محیط زیست و کم آب بر تاکید کرد و افزود: براساس اقدامات دولت در احیای دریاچه ارومیه گامهای مهمی برداشته شده است و در حوزه فرهنگسازی و تغییر رفتارها و مدیریت مصرف آب امسال 35 میلیارد ریال برای اجرای برنامه های فرهنگی اختصاص یافته است .

پیمان آرامون به پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه بصورت جدی در حال اجرا است و از تونل 36 کیلومتری نزدیک به 27 کیلومتر حفاری شده و با بهره برداری از پروژه ها سالیانه در حدود 600 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می شود.

وی همچنین به تشدید برخورد ها با متصرفان منابع طبیعی اشاره کرد و گفت:کارگروه مبارزه با ساخت و سازها و متصرفات منابع طبیعی در استان تشکیل شده و با متخلفان و متصرفان منابع طبیعی که عرصه محیط زیست را تخریب و تصرف می کنند بشدت برخورد می شود.

در ادامه این مراسم سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در محوطه سازمان جهاد کشاورزی استان به مناسبت روز درختکاری غرس نهال کرد.