جلسه شورای برنامه ریزی هفته ملی کودک در آذربایجان‌غربی برگزار شد

جلسه شورای برنامه ریزی هفته ملی کودک در آذربایجان‌غربی برگزار شد
با حضور نمایندگان سازمان‌ها و ادارات استان، جلسه شورای برنامه ریزی روزجهانی و هفته ملی کودک در آذربایجان‌غربی برگزار شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی در این جلسه ضمن تأکید بر مشارکت حداکثری تمامی سازمان‌های دولتی و مردم نهاد در توجه ویژه به نیازهای کودکان و نوجوانان، هفته ملی کودک را فرصتی مناسب برای پرداختن به آموزش، بهداشت و سلامت، بازی و تفریحات سالم و رشد فکری و جسمی کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

طباطبایی با تاکید بر اینکه برنامه های هفته کودک باید در طول سال ادامه یابد،  گفت: توجه به نیازهای امروزی کودکان و نوجوانان و برنامه ریزی اصولی و اساسی در طول سال برای کودکان و نوجوانان، گامی مؤثر در راستای مقابله با آسیب‌های نوظهوری است که این قشر را تهدید می کند.

پریسا علیلو مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این جلسه با اشاره به برنامه های امور بانوان استانداری در هفته ملی کودک از برگزاری کارگاه‌های آموزشی فرزندپروری خبر داد و افزود: راه اندازی کلینیک حقوق کودک در سطح تمامی فرهنگسراها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار امور بانوان و خانواده استانداری قرار دارد.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی نیز در این نشست ضمن تشریح اهداف و رویکردهای ستاد مرکزی هفته ملی کودک، به برنامه های شاخص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ایام هفته ملی کودک اشاره کرد.

زاهدی گفت: ۳۰ عنوان برنامه در ایام هفته ملی کودک در ۲۳ مرکز ثابت، ۸ کتابخانه سیار و ۴ کتابخانه پستی برگزار می شود که از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد.

 دیدار کودکان با مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین عیادت از کودکان بیمار از دیگر برنامه هایی است که در این هفته انجام می شود.

زاهدی افزود: بهره گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام و توجه ویژه به هویت ایرانی و اسلامی از شاخص ترین اهداف برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۹۸ است که در دو سطح کودکان، مربیان و اولیای تربیتی برگزار می شود.

ارائه برنامه های پیش بینی شده سازمان‌ها توسط نمایندگان ادارات از دیگر بخش‌های این جلسه بود.