استاندار آذربایجان غربی در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح کرد:

آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور/ افزایش اعتبارات پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی

آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور/ افزایش اعتبارات پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی
محمدمهدی شهریاری در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل استانداری برگزار شد، از آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور خبر داد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه آذربایجان غربی، این استان آمادگی دارد به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور تبدیل شود؛ در این راستا از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز انتظار مساعدت داریم.

استاندار آذربایجان غربی از آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل استانداری برگزار شد، از آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور خبر داد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه آذربایجان غربی، این استان آمادگی دارد به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور تبدیل شود؛ در این راستا از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز انتظار مساعدت داریم.

وی افزود: انتظار داریم تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی بصورت عادلانه صورت گیرد تا استان آذربایجان غربی نیز بتواند با بهره مندی از آن، حداقل نیازهای استان های غرب کشور به نهاده های دامی را تامین کند.

استاندار آذربایجان غربی از افزایش اعتبارات پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به استان نیز خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهور به استان 2 هزار و 264 میلیارد تومان طرح در راستای توسعه بخش های مختلف استان تصویب شد که با اضافه شدن چند پروژه راه سازی، این رقم به بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

شهریاری اضافه کرد: طرح های مصوب سفر رئیس جمهور به استان، طی دو سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد و بی تردید در ارتقای شاخص های توسعه استان موثر خواهد بود.

وی در ادامه از حل مشکل تخصیص آب به بخش صنعت استان خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام گرفته و با مذاکراتی که با وزیر محترم نیرو و رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه صورت گرفت، با تخصیص آب مورد نیاز بخش صنعت استان موافقت شد که این امر تاثیر مثبتی در رونق سرمایه گذاری و افزایش تولید و اشتغال استان خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به عملکرد موفق استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: با توجه به ابلاغ مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، استان آمادگی کافی را برای اجرای هر چه بهتر این طرح در استان دارد.

شهریاری افزود: سهمیه استان در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزایش پیدا کرده که با نظارت کافی، طرح ها بررسی و از تسهیلات بهره مند خواهند شد.  

رییس ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه میزان برداشت آذربایجان شرقی از سد بوکان قابل توجه است، بیان کرد: بخش مهمی از آن نیز به جای آب شرب در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد که در این باره باید تجدیدنظر شود.

وی بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: این امر می تواند با همراهی بخش خصوصی انجام‌ گیرد که اهتمام ویژه اتاق بازرگانی را می طلبد.

انتهای پیام/