استاندار آذربایجان غربی:

امسال 3500 طرح اشتغال زایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در استان اجرا می شود

امسال 3500 طرح اشتغال زایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در استان اجرا می شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز 6 هزار طرح اشتغال زایی در استان اجرا کرده و امسال نیز 3500 طرح با اشتغال زایی 10هزار نفر اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سیاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در فعالیتهای اجتماع محور گفت: این ستاد تا به امروز 6 هزار طرح اشتغال زایی در استان اجرا کرده و امسال نیز 3500 طرح با اشتغال زایی 10هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اجرایی می شود.

محمدصادق معتمدیان روز شنبه در آئین پویش ملی احسانه به منظور اهدای  جهیزیه به زوج های مناطق کم برخوردار توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاون اول رئیس جهمور ضمن قدردانی از حمایتهای این ستاد در راستای محرومیت زدایی و توسعه آذربایجان غربی تصریح کرد:  با توجه به اینکه سرانه فضای آموزشی استان مطلوب نیست  از سال 1392  تاکنون 100 مدرسه با ظرفیت 402 کلاس درس توسط ستاد به عنوان یکی از اقدامات اثرگذار احداث شده است.

وی طرح احیا و جهش تولید در دیمزارهای استان را از دیگر اقدامات ستاد برشمرد و گفت: تاکنون 235 هزار هکتار از مزارع دیمی استان تحت پوشش قرار گرفته که به این لحاظ سومین استان کشور هستیم.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برای سالجاری نیز 300 هزار هکتار از مزارع دیم برنامه ریزی شده است که می تواند نقش موثری در توسعه کشاورزی استان ایفا نماید.

معتمدیان احداث خوابگاه، تهیه جهیزیه و حمایت از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد را از دیگر فعالیتهای شاخص ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دانست و افزود: یکی از اقدامات شاخص این ستاد را در ایام کرونا شاهد بودیم به نحوی که بیش از 38 هزار بسته معیشتی در این ایام توزیع شد.

 وی تصریح کرد: 12 هزار بسته تحصیلی نیز توسط ستاد توزیع شد.

استاندار آذربایجان غربی کل حجم سرمایه گذاری ستاد در استان را  بالغ بر 735 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم به غیر از سرمایه گذاری در تولید مسکن و دیم زارهاست.

معتمدیان ادامه داد: در پویش ملی احسانه نیز 187 سری جهیزیه تقدیم زوج های جوان شده است.