در نشست با استانداران؛

وزیر کشور بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دهه فجر تاکید کرد

وزیر کشور بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دهه فجر تاکید کرد
وزیر کشور در نشست با استانداران بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دهه فجر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز دوشنبه در نشست استانداران سراسر کشور که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور برگزار شد از استانداران خواست تمهیدات لازم را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دهه فجر امسال فراهم سازند.

وی با مهم شمردن نشاط و شادابی اجتماعی افزود: یکی از جلوه‌های مهم نشاط در میان مردم، مراسم دهه فجر است که استانداران بایستی به مردم در برگزاری این مراسم بزرگ کمک کنند.

وزیر کشور با تشریح اهداف دشمنان در ناامید کردن جامعه، اظهار کرد: حضور مردم در صحنه همواره باعث خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان شده است.

دکتر وحیدی همچنین درباره افتتاح طرح های عمرانی هم گفت: اقدامات و کارهای بسیار بزرگی در مجموعه دولت طی یک و نیم سال اخیر صورت گرفته است که  اطلاع رسانی از عملکرد مجموعه دولت در ایام دهه فجر امسال  با هدف ارتقای امید و افزایش اعتماد اجتماعی ضروری است.

وی همچنین  بر تبیین این اقدامات در رسانه های محلی هم تاکید کرد.

اشتغال اولویت جدی کشور است

وزیر کشور با اشاره به اینکه براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی حدود یک میلیون شغل در کشور ایجاد شده است، گفت: مساله اشتغال اولویت جدی است و استانداران با تمام ظرفیت موضوع را دنبال می کنند.

دکتر احمد وحیدی روز  دوشنبه در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور به تشریح دستور کارهای این نشست پرداخت و گفت: مولد سازی دارایی در استان های سراسر کشور یکی از دستورکارهای مهم نشست بود و این موضوع با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی بحث شد.

وزیر کشور با بیان اینکه این مساله جزء دستور کارهای مهم دولت سیزدهم است؛ گفت: این کار باید به صورت دقیق از سوی استانداری های سراسر کشور با هدف کمک به تقویت فضای اشتغال در استان ها دنبال شود.

وی گفت: لازم بود چارچوب مسائل در استان ها با حضور استانداران بحث شود و در این خصوص، ابهامات و سوال‌های مطرح، مورد بحث قرار گرفت و اکنون کار به لحاظ اجرایی در فضای مناسبی قرار گرفته است.

دکتر وحیدی تاکید کرد: فروش اموال مازاد نباید تبدیل به هزینه جاری شود و از این محل برای سرمایه گذاری و پیشبرد طرح های عمرانی و اشتغال زا استفاده شود.

موضوع دوم؛ مساله نظام اداری کشور بود که در این خصوص دکتر وحیدی با تاکید بر اصل بهره وری اظهار کرد: در این نشست توانمند سازی نیروی انسانی، کمبودها و نیازهای حوزه اداری کشور مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به دستور کار سوم نشست یعنی اشتغال اشاره کرد و افزود: براساس آمارهای ارائه شده در نشست حدود یک  میلیون اشتغال در کشور ایجاد شده است.

وزیر کشور ادامه داد: برای تقویت بحث اشتغال که مهم ترین مساله روز کشور است با کمک دستگاه های متولی این حوزه منابع خوبی در تبصره های 16 و 18 پیش بینی شده است که ان شاءالله بتوانیم در حوزه تامین اشتغال قوی تر عمل کنیم.

دکتر وحیدی با تاکید بر دریافت منابع این تبصره ها در استان ها، گفت: آمادگی خوبی در استانداری ها برای ارتقای توان اشتغال کشور وجود دارد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص تعطیلی مدارس هم گفت: تعطیلی مدارس، در شرایط اضطرار آلودگی هوا، با هدف حراست از سلامت دانش آموزان عزیز کشور اعمال می شود.