برگزاری اولین جلسه  کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر و اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام والای زن و روز مادر

برگزاری اولین جلسه  کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر و اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام والای زن و روز مادر
اولین جلسه  کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام والای زن و روز مادر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، پریسا علیلو دراین جلسه  که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور حماسه آفرینی ها و ایثارگری های زنان و مردانی است که با حضور و مشارکت خود باعث آرامش و آسایش امروز ما شده اند.
 

وی افزود: زنان استان ما همراه با آحاد مردم کشور با حضور در صحنه های مختلف همواره حمایت و پشتیبانی خود را از ارزشهای انقلاب اسلامی و ولایت اعلام نمودند و قطعا در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب که وارد دهه پنجم پیروزی انقلاب اسلامی می شویم نیز حضور و مشارکت گسترده خواهد داشت.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه ، نسل امروز ما باید افتخارات گذشته خود را بشناسد، اظهار داشت:  این افتخارات و دلاوریها باید با امید به آینده که جزو تاکیدات مقام معظم رهبری است در جامعه نمود پیدا کند.


علیلو ادامه داد : باید بتوانیم با ایجاد فضای پرنشاط در سال رونق تولید و مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسمی باشکوهتر از گذشته را با توجه به وقایعی که در کشور در حال شکل گیری است، برگزار کنیم.

وی افزود: هدف اصلی کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت دهه فجر، زمینه سازی برای حضور و مشارکت پرشور قشر عظیم بانوان در سراسر کشور و استان است که این امر نیازمند برنامه ریزی و برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم ملی و جشن بزرگ انقلاب در استان است.

علیلو گفت: رویکردهای و وظایف اصلی تعریف شده در این خصوص، فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور فعالانه زنان در برگزاری مراسمات، تبیین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، تبیین و انعکاس دستاوردهای علمی، فرهنگی و ورزشی و هنری زنان استان، تشویق و ترغیب زنان به منظور نقش آفرینی خودجوش در مسائل اجتماعی، بهره مندی از ظرفیت تشکل های دولتی و غیردولتی و سمن های فعالی که در حوزه زنان و خانواده فعالیت دارند ، معرفی و تجلیلی از زنان تاثیرگذار در عرصه های مختلف، سیاسی، اجتماعی و سازندگی کشوری، بهره مندی از ظرفیت های هنری زنان کشور در جهت ایجاد نشاط در مراسم است.
 


وی گفت: برخی از برنامه های پیشنهادی و شاخص ستاد برزگداشت دهه فجر شامل ، برگزاری کارگاههای سبک زندگی اسلامی،  برگزاری بازارچه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار، تجلیل از همسران، مادران و شهدای مدافع حرم و امنیت، برگزاری نشست و کنگره ملی زنان تاثیرگذار در انقلاب ، نشست و دیدار نخبگان و فرهیختگان با مقام عالی استان، برگزاری همایش دختران امروز، زنان و مادران فردا ، تجلیل از مادران بی سرپرست که فرزندان شایسته و موفقی را تربیت کرده اند، برگزاری نمایشگاه زن، حجاب و عفاف ، برگزاری مسابقات فرهنگی است.

در ادامه این جلسه مشاوران و نمایندگان امور بانوان دستگاههای اجرایی برنامه های پیشنهادی خود را برای اجرا در دهه مبارک فجر و هفته زن ارائه نمودند.