معاون استاندار:

بهبود شاخص های اقتصادی در آذربایجان غربی موید فعالیت جدی برای توسعه پایدار است/ ظرفیت سردشت در بوم گردی بستر مناسبی برای رونق گردشگری و ایجاد اشتغال است

بهبود شاخص های اقتصادی در آذربایجان غربی موید فعالیت جدی برای توسعه پایدار است/ ظرفیت سردشت در بوم گردی بستر مناسبی برای رونق گردشگری و ایجاد اشتغال است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: کسب رتبه برتر استان در شاخص های اقتصادی چون محیط کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری، تورم، احیای واحدهای راکد و رشد سرمایه گذاری موید فعالیت جدی برای توسعه پایدار است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ نادر صادقی در جریان سفر به شهرستان سردشت و افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی این شهرستان به مناسبت هفته دولت در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت با اشاره به پروژه های افتتاحی استان در هفته دولت گفت: ۶۲۴ پروژه در استان در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که شامل ۴۵۹ طرح قابل افتتاح عمرانی، ۵۶ طرح عمرانی قابل کلنگ‌زنی و ۱۰۹ طرح اقتصادی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی است.

وی با اشاره به ارزش اعتباری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی طرح‌های افتتاحی و کلنگ زنی شده در استان در هفته دولت، گفت: این حجم از پروژه نشان از فعالیت مضاعف دولت‌ و بخش خصوصی برای دستیابی به رفاه و آسایش است. مقایسه وضعیت امروز با گذشته نشان از روند رو به رشد است.

صادقی با اشاره به این که آذربایجان غربی برترین رتبه فضای کسب و کار را داراست عنوان کرد: این شاخص مهم که نقشی اساسی در جذب سرمایه گذاری و رونق تولید دارد در کنار دیگر شاخص های اساسی چون رتبه نخست در فعال کردن واحدهای راکد، افزایش اشتغال، کاهش بیکاری و انجام امورات زیربنایی بیانگر حرکت رو به رشد استان دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همچنین با اشاره به نگاه متوازن شکل گرفته برای توسعه استان، به حجم سرمایه گذاری در شهرستان مرزی سردشت اشاره کرد و افزود: روستاهای بالای ۵ خانوار در سردشت از نعمت برق برخوردار هستند و چند روستا که زیر ۵ خانوار هستند نیز تا پایان سال از نعمت برق برخوردار خواهند شد. میزان بهره مندی از آب شرب سالم روستایی از ۷۵ درصد فراتر رفته است.

صادقی تصریح کرد: در گازرسانی در طول سه سال گذشته از ۷ درصد به ۴۴ درصد افزایش یافته است و تا پایان سال این ضریب به بیش از ۸۰ درصد می رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرستان سردشت با ۸ مرکز بوم‌گردی رتبه نخست را در استان دارد که نشان از ظرفیت منطقه در امر گردشگری و ایجاد اشتغال است.