نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت آذربایجان غربی در سالجاری برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت آذربایجان غربی در سالجاری برگزار شد
نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان در سالجاری با محوریت مهندسی و اصلاح فرایندهای اولویت دار دستگاههای اجرایی به ریاست استاندار شهریاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی؛ استاندار در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت ارزیابی و اصلاح فرایندها در کسب رضایتمندی مردم و بهبود فضای کسب و کار گفت: احصای فرایندهای مسئله دار که موجب نارضایتی مردم و به تاخیر انداختن قطار توسعه استان می شود امری ضروری است.

محمد مهدی شهریاری با تقدیر از اقدام تحقیقی پژوهشی صورت گرفته توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اجرای طرح ارزیابی فرایندهای دستگاههای اجرایی، خواستار آن شد تا نتایج این تحقیق در بدنه اجرایی استان پیاده گردد تا مردم و بخش خصوصی بیش از پیش از کارکرد دستگاههای اجرایی رضایت داشته باشند.

وی همچنین تقویت نقش نظارتی را از دیگر راهکارهای کسب رضایتمندی مردم از دستگاههای اجرایی دانست.

حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به ایجاد پنجره واحد تجاری در استان و ارائه خدمات تعدادی از دستگاه های اجرایی استان در این پنجره واحد برای سرمایه گذاران گفت: لازم و ضروری است در اجرای طرح اصلاح فرایندهای اولویت دار دستگاه های اجرایی استان موانع موجود در ارائه خدمات مطلوب به متقاضیان سرمایه گذاری در استان بویژه دلایل افزایش مدت زمان ارائه این خدمات توسط برخی از دستگاه های اجرایی استان شناسایی و راهکارهای رفع این موانع مورد بررسی قرار گیرد.

رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مدیریت زمان در ارزیابی فرآیندهای اجرایی دستگاه‌ها مورد تاکید است و باید در اولویت اصلاح فرآیندها باشد و تا زمانی که دستگاه‌های اجرایی استان به مدیریت زمان اعتقادی نداشته باشند مشکلات همچنان وجود دارد.

در ابتدای این جلسه نیز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با ارائه گزارشی از اجرای طرح مطالعاتی اصلاح فرایند ها در استان گفت: در راستای اجرای این طرح اصلاح فرایندهای اولویت دار دستگاه های اجرایی استان مورد بررسی  و نقاط ضعف فرایندهای اداری در استان احصا و راهکارهای رفع این نقاط ارائه می شود.

ناصر حضرتی پر گفت: افزایش رضایت ذینفعان، افزایش کارآیی دستگاه‌ها و کاهش هزینه‌ها، افزایش شفافیت، سرعت و کیفیت اجرای فرآیندها، قابلیت مدیریت فرآیندها و فعال‌سازی رویکرد گروه‌های حل مسئله در مدیریت استان و بهبود مستمر فرآیندها از اهداف این طرح است.

وی همچنین از آمادگی کامل برای برگزاری جشنواره شهید رجایی در هفته دولت امسال و معرفی دستگاه‌های برتر استان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  خبر داد.

در این جلسه همچنین نتایج طرح پایش ملی محیط کسب و کار توسط اتاق بازرگانی ارومیه ارائه شد.