در نشست بررسی مشکلات سیب صنعتی و مرغداران آذربایجان غربی مطرح شد؛

معاون استاندار: باغداران از فروش سیب به واسطه ها خودداری کنند/ دستگاه های متولی نسبت به تامین نیازهای صنعت مرغداری اهتمام جدی داشته باشند

معاون استاندار: باغداران از فروش سیب به واسطه ها خودداری کنند/ دستگاه های متولی نسبت به تامین نیازهای صنعت مرغداری اهتمام جدی داشته باشند
جلسه بررسی مشکلات سیب صنعتی و مرغداران استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، در این جلسه که روز سه شنبه در محل استانداری برگزار شد، ضمن بررسی مسائل و مشکلات سیب صنعتی و مرغداران استان تصمیمات لازم برای بهبود وضعیت خرید سیب صنعتی و نیز تامین نهاده های دامی مرغداران، قیمت مرغ و شیوه های توزیع اتخاذ شد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده برای خرید تضمینی سیب صنعتی، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند شرایط لازم برای فروش محصول سیب بدون نقش آفرینی واسطه ها را فراهم سازند. باغداران نیز محصول سیب را به مراکز تعیین شده بفروشند.

صادقی یادآور شد: کم اثر شدن نقش دلالان در بازار سیب به طور قطع به سود بیشتر کشاورز ختم می شود

وی با اشاره به آخرین وضعیت مرغ و مرغداری‌ها در سطح استان، گفت: سازمان جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌ها باید مواد اولیه مرغداران را تامین کنند.

صادقی صنعت مرغداری استان را در یکی از صنایع برتر کشوری دانست و افزود: تامین نهاده های دامی و نحوه توزیع نقش موثری در کنترل قیمت مرغ دارد.