محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه تلویزیونی اولدوز شبکه استانی:

فعالیتهای توسعه ای و محرومیت زدایی از محدودیت های مالی بخاطر تحریم های دشمن متاثر نمی شود

فعالیتهای توسعه ای و محرومیت زدایی از محدودیت های مالی بخاطر تحریم های دشمن متاثر نمی شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فعالیتهای توسعه ای و محرومیت زدایی، گفت: در توسعه راههای مواصلاتی از جمله کریدور شمال جنوب در شمال غرب کشور به همت مدیران مربوطه و پیمانکاران دستاوردهای خوبی رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمد اسلامی در برنامه تلویزیونی اولدوز شبکه استانی اظهار داشت: در آذربایجان غربی تنوعی از تکالیف پروژه ها را داریم. مرزی بودن استان باعث شده تا در جهت توسعه تبادلات تجاری و ترانزیتی ظرفیت سازی کنیم و راههای دسترسی به آنها را گسترش دهیم.

وی بیان کرد: در گذشته ارتباطات مرزی صرفا در پایانه بازرگان خلاصه می شد. اما امروز در تمرچین، سرو و رازی و پلدشت شاهد توسعه تبادلات هستیم. توسعه این پایانه برخی پایان یافته و برخی چون رازی هم از پیشرفت خوبی برخودار است. ارتقای راههای دسترسی به پایانه ها را نیز بطور جدی پیگیر هستیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده از ظرفیت ریلی از جمله از رازی که مدتها مغفول مانده بود در دستور کار قرار گرفت. در بحث کرونا تبادلات باری از این مسیر بسیار افزایش یافت. هر جا که بتوانیم با رعایت پروتکل ها ظرفیت سازی را افزایش دهیم و تبادلات تجاری را گسترش دهیم پای کار هستیم.

وی یادآور شد: در توسعه راههای مواصلاتی از جمله کریدور شمال جنوب در شمال غرب کشور به همت مدیران مربوطه و پیمانکاران دستاوردهای خوبی رقم خورد.

اسلامی بیان کرد: آسفالت ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی را در استان به جهت محرومیت در این حوزه تعهد کردیم. از این میزان ۱۴۰ کیلومتر به اتمام رسیده و ۲۶۰ کیلومتر باقیمانده نیز تا پایان سال افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: در محورهایی که با بافت مسکونی تلاقی وجود دارد مشکلات اساسی داریم. برای حل این مشکل نیز ساماندهی این نقاط را به عنوان یک مطالبه عمومی و الزام اجرایی پیگیر هستیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با وجود محدودیت های مالی بخاطر تحریم های دشمن، فعالیتهای توسعه ای و محرومیت زدایی تعطیل نشده است.