معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی: صاحبان صنوف کم ریسک برای ادامه فعالیت خود حتما در سامانه سلامت ثبت نام کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی: صاحبان صنوف کم ریسک برای ادامه فعالیت خود حتما در سامانه سلامت ثبت نام کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به آغاز فعالیت صنوف کم ریسک در کشور با رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی، گفت: صاحبان صنوف کم ریسک برای ادامه فعالیت خود در سامانه سلامت ثبت نام کنند، در غیر این صورت از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، شهدی در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار و نهمین جلسه کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونای استان ، با اشاره به فعالیت صنوف کم ریسک در کشور و استان آذربایجان غربی با رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی، گفت: خوشبختانه تا کنون 40 درصد از صاحبان صنوف کم ریسک در استان در سامانه سلامت ثبت نام کرده اند و ضروری است تا پایان فروردین ماه نیز بقیه فعالان صنوف کم ریسک برای ادامه فعالیت خود در این سامانه ثبت نام کنند .

وی ادامه داد: : صاحبان صنوف کم ریسک باید برای ادامه فعالیت خود در سامانه سلامت ثبت نام کرد و با رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند، در غیر این صورت از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.

وی با انتقاد از برخی افراد و سودجویان برای افزایش قیمت کالا و خدمات در این ایام،  گفت: افزایش قیمت کالا و خدمات ممنوع است و با افرادی که بخواهند با استفاده از شرایط کنونی سوء استفاده کنند و آرامش روانی بازار را بر هم بزنند به شدت برخورد می کنیم.

وی از سازمان بازرسی ، مجمع امور صنفی و سازمان صمت نیز خواست تا با فزایش بازرسی ها اجازه سوء استفاده به این افراد را ندهند.

وی همچنین تامین و تولید ماسک های بهداشتی با رعایت ضوابط و الزامات دانشگاه علوم پزشکی را از اولویت های استان عنوان کرد و گفت: بخشی از ماسک مورد نیاز استان در خود استان تولید می شود و ما سعی می کنیم برای تامین نیازهای استان به ماسک از سایر استانها نیز این کالا را وارد کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی استان در بخش کشاورزی صورت می گیرد، گفت: ضروری است بانک های عامل استان بر اساس قوانین در پرداخت تسهیلات 15 درصد از منابع تسهیلاتی خود را بصورت ویژه به این بخش اختصاص دهند .