استاندار آذربایجان غربی در جریان دیدار با وزیر نیرو خواستار شد؛

لزوم تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اتمام مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه/ تکمیل خط پساب به دریاچه ارومیه

لزوم تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اتمام مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه/ تکمیل خط پساب به دریاچه ارومیه
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به پیشرفت فیزیکی مناسب طرح های حوزه آب به ویژه در بخش ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تامین و تخصیص اعتبار برای طرح های آب و فاضلاب و تجهیز اراضی پایین دست سد های سیلوه و کرم آباد ضمن ارتقای شاخص های توسعه ای، ایجاد اشتغال از سرمایه گذاری های عظیم صورت گرفته نیز صیانت می کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری ظهر روز دوشنبه در محل وزارت نیرو در دیدار با رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به ضرورت تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز ۴۰ میلیارد تومانی در سالجاری برای اتمام عملیات باقی مانده مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه گفت: این پروژه در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصد از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه روند خوبی را طی می کند که متاسفانه تاکنون تعهدات مالی به درستی محقق نشده و نیاز است تا با تزریق اعتبار لازم هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی افزود: تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز تکمیل خط انتقال پساب به دریاچه ارومیه به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی حدود ۸۰ درصد از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه که تاکنون محقق نشده نیز از دیگر مطالبات جدی این حوزه بشمار می رود.

شهریاری تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز به میزان ۲۵ میلیارد تومان برای احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر ربط سردشت و یا اجرا توسط شرکت آب نیرو و تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز به میزان ۱۵ میلیارد تومان برای احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر نلاس سردشت و یا اجرا توسط شرکت آب نیرو را از دیگر مطالبات استانی برشمرد و گفت: تسریع در روند اجرای برج آبگیر تصفیه خانه آب شهر سردشت توسط شرکت توسعه آب نیرو حسب تعهدات در سالجاری از مواردی است که می تواند زمینه های رضایتمندی عمومی را مهیا سازد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به اتمام عملیات اجرائی شبکه آبیاری و زهکشی سد سیلوه لذا برای احداث پست های فوق توزیع برق و نیرو رسانی به ایستگاه های پمپاژ و تجهیز کامل ایستگاه های پمپاژ به اعتبار ۳۰۷۰ میلیارد ریالی نیاز است تا با توجه به سرمایه گذاری عظیم صورت گرفته از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

شهریاری تامین اعتبار ۳۶۵۰ میلیارد ریالی برای بهره برداری کامل از سد کرم آباد در بخش تجهیز ایستگاه های پمپاژ و نیرو رسانی ایستگاه های پمپاژ را از دیگر مطالبات اساسی استان برشمرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد در خصوص آب شرب شهر خوی و ضرورت احداث سد در این شهرستان اقدامات لازم انجام، تا جایگزین خط انتقال آب شرب از سد آغ چای به شهرستان خوی شود.

وزیر نیرو نیز در این دیدار دستورات لازم برای تامین اعتبار طرح های نیمه تمام حوزه آب و انرژی و عملیاتی کردن طرح های پیشنهادی را صادر کرد.